Eurowizja Junior 2019 coraz bliżej. Wiadomo, że reprezentantką Polski będzie jedna z finalistek programu Szansa na sukces. W niedzielę poznaliśmy trzecią uczestniczkę wielkiego finału, która wraz z Viki Gabor i Nikolą Fiedor zawalczy o wyjazd do Gliwic.

Jak pisaliśmy w lipcu, reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2019 będzie wyłoniony w programie Szansa na sukces, do którego mogły zgłaszać się dzieci i młodzież. Uczestnicy wykonywali piosenki Majki Jeżowskiej, Pawła Stasiaka i zespołu Blue Cafe, który wystąpił w polskich barwach na Eurowizji 2004 w Stambule. To oni w swoich odcinkach decydowali, kto powinien dostać się do finału.

Jak potoczyła się kariera Blue Cafe po występie na Eurowizji?

Zgodnie z decyzją zaproszonych jurorów, w pierwszym odcinku wygrała Nikola Fiedor, która wykonała piosenkę Majki Jeżowskiej Od rana mam dobry humor. Tydzień później widzowie dowiedzieli się, że o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior 2019 ubiegać się będzie Viki Gabor. Finalistka programu The Voice Kids zaśpiewała utwór Blue Cafe You May Be in Love, z którym zespół uczestniczył w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2003.

Trzeci odcinek Szansy na sukces poświęcony był piosenkom grupy Papa D., której liderem jest Paweł Stasiak Pablosson. Przypomnijmy, że wykonawca ubiegał się o reprezentowanie Polski na Eurowizji 2017 z utworem Sunflower. Największe przeboje zespołu zaśpiewali:

  • Gabriela Katzer – Panorama Tatr
  • Anna Chwałczyńska – Ocean wspomnień
  • Eryk Waszczuk – O-la-la
  • Karolina Bajer – Maxi singiel
  • Adam Bartkiewicz – Nasz Disneyland
  • Natasza Sieradzka – Pocztówka z wakacji
  • Zosia Kwaśna – Naj–story

Eurowizja Junior 2019: Polska będzie reprezentowana przez młodą wokalistkę

Paweł Stasiak z zespołem zdecydowali, że najlepszą interpretację piosenki zaprezentowała Gabriela Katzer. Młoda piosenkarka dołączyła do grona finalistek Szansy na sukces. To ona, Viki Gabor lub Nikola Fiedor będzie reprezentować Polskę w finale 17. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 organizowanego w Gliwicach. Wyróżnienia otrzymali Anna Chwiałczyńska i Eryk Waszczuk.

Zwyciężczynię wybiorą telewidzowie w finałowym odcinku Szansy…, który będzie transmitowany „na żywo” w niedzielę, 29 września 2019 roku. W programie każda z uczestniczek zaśpiewa kolejny cover i piosenkę, z którą będzie chciała powtórzyć ubiegłoroczny sukces Roksany Węgiel.

Eurowizja Junior 2019: Polska gospodarzem – kiedy finał?

W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw, w tym z Hiszpanii, która wraca do stawki konkursowej po 13 latach przerwy. Reprezentantów wyłoniło już 10 krajów, tj. Armenia (Karina Ignatyan), Australia (Jordan Anthony), Białoruś (Liza Misnikowa), Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Kazachstan (Erżan Maksim), Macedonia Północna (Mila Moskow), Malta (Eliana Gomez Blanco), Serbia (Darija Vračević) i Ukraina (Sophy Ivy). Telewizja Polska wyłoni reprezentanta w ramach programu Szansa na sukces.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Bilety na konkurs niebawem trafią do sprzedaży. Konkurs poprowadzą Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora.

Eurowizja Junior 2019 będzie 17. edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski, z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie.

https://www.youtube.com/watch?v=udr2yaQh-QM

foto: Instagram/szansanasukces2019

5 KOMENTARZE