Do Eurowizji Junior 2019 pozostało kilka tygodni. W środę kolejny kraj wyznaczył reprezentanta na konkurs organizowany w Gliwicach. Z Portugalii przyjedzie do nas Joana Almeida.

Poznaliśmy wewnętrznie wybraną reprezentantkę Portugalii, która wystąpi 24 listopada na scenie w Gliwicach. 10-letnia Joana Almeida zaśpiewa utwór Vem comigo (Come with Me), skomponowany przez portugalskiego muzyka, João Pedro Coimbra.

Eurowizja Junior 2019: Portugalia wysyła 10-latkę

Joana Almeida została zaproszona do reprezentowania Portugalii po tym, jak wygrała popularny konkurs wokalny dla dzieci, Gala Internacional dos Pequenos Cantores da Figueira da Foz.

Utwór Come with Me opowiada o środowisku i zagrożeniu, w jakim jest nasza planeta. Jest to piosenka z wielkim przesłaniem: dzieci i młodzież powinni być świadomi problemów, oraz wspólnie walczyć o lepsze jutro świata, w którym żyjemy.

Więcej o uczestnikach Eurowizji Junior 2019 i piosenkach konkursowych przeczytasz tutaj.

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się 24 listopada w Arenie Gliwicach, organizatorami będą Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską. Eurowizja Junior 2019 będzie siedemnastą edycją konkursu dla młodzieży. Finał poprzedniego konkursu wygrała Roksana Węgiel, reprezentantka Polski z piosenką Anyone I Want to Be. Jako zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci była gościem finału 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel.

Eurowizja Junior 2019: uczestnicy

Do tej pory przedstawicieli wyłoniło trzynaście krajów, prócz Portugalii są to: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili z utworem  Gvinda Gvikvardes (We need love)), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García z utworem Marte), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Коли здається (Koli zdajetsja)), Malta (Eliana Gomez Blanco), Australia (Jordan Anthony), Armenia (Karina Ignatyan z piosenką Colours of Your Dream), Serbia (Darija Vračević z utworem Podigni Glas (Speak Up)), Białoruś (Liza Misnikowa z utworem Пепельный (Piepielnyj)), Rosja (Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak z piosenką Время для нас (Czas dla nas)) oraz Walia (Erin z utworem Calon yn Curo). Konkursowe piosenki opublikowała telewizja z Holandii. Wciąż czekamy na informacje o reprezentancie kraju-gospodarza, którego Telewizja Polska wybierze za pośrednictwem formatu Szansa na sukces.

2 KOMENTARZE