Kadr z teledysku "Życie to gra"

Eurowizja Junior 2019: piosenka promocyjna konkursu ujrzała światło dzienne. TVP opublikowała na Facebooku oficjalny teledysk do utworu Życie to gra, który był inspirowany ulubionymi grami z dzieciństwa uczestników finału.

Jak zapewniają twórcy – piosenka Życie to gra powstała „z inspiracji ulubionymi zabawami z dzieciństwa młodych uczestników Eurowizji Junior 2019„. W teledysku widzimy zatem m.in. grę w klasy, miniturniej koszykówki, zabawę z skakanką oraz jazdę na łyżwach.

Kasia Żurawik wspomina udział w finale Eurowizji Junior 2003: czułam się jak gwiazda

Zespół KWADro: gdy poznałyśmy wyniki Eurowizji Junior 2004, czułyśmy rozczarowanie

Alicja Rega: Eurowizja Junior była dla mnie szczebelkiem, który chciałam odhaczyć

Eurowizja Junior 2019: piosenka „Życie to gra” promuje konkurs w Gliwicach

Piosenkę śpiewa kilku młodocianych artystów, w tym Ula Kowalska oraz Milena Grigorian, znana z udziału w pierwszej edycji The Voice Kids. Przypomnijmy, że finał programu wygrała Roksana Węgiel. Oprócz tego, w utworze zaśpiewali Nela Zawadzka, Antek Scardina i Paweł Szymański.

W refrenie piosenki Życie to gra młodzi wykonawcy śpiewają:

Zagraj ze mną w taką grę, w której wszyscy grają fair. Mamy razem jeden cel: wspólną radość w sercu mieć!

Pod koniec utworu w tekście kilkukrotnie przewija się oficjalne hasło Eurowizji Junior 2019, czyli slogan Share the Joy. Za produkcję teledysku odpowiada TVP ABC.

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w niedzielę, 24 listopada w Arenie Gliwice. O zwycięstwo zawalczą reprezentacje z 19 krajów, w tym Viki Gabor z Polski.

W poniedziałek odbyła się uroczysta gala otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, w której uczestniczyli wszyscy uczestnicy finału. W trakcie wydarzenia poznaliśmy numer startowy Polski. Po zakończeniu ceremonii TVP ogłosiła pełną kolejność występów finalistów niedzielnego koncertu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, kto po kim wystąpi.

OPINIA: Po losowaniu kolejności startowej Polska wybija się na tle stawki

Obejrzyj teledysk do Życie to gra:

Życie to gra

Piosenka "Życie to gra" powstała z inspiracji ulubionymi zabawami z dzieciństwa młodych uczestników Junior Eurowizji 2019 🗣🎤🎶Wybrane przez artystów gry zostały opisane w metaforach, odnoszących się do różnych, codziennych wydarzeń. Zobaczcie koniecznie klip 🎥🎬🎧❗️Jak Wam się podoba❓Przekażcie dalej 🇵🇱➡️#JuniorEurowizja2019 #sharethejoy

Posted by TVP ABC on Wednesday, November 20, 2019

fot. zrzut ekranu z teledysku „Życie to gra” (TVP ABC)