Fot. Thomas Hanses/EBU

Eurowizja Junior 2019 w niedzielę. Polska reprezentantka Viki Gabor miała już pierwszą próbę kamerową na scenie w Gliwicach. Po wielu tygodniach oczekiwań zobaczyliśmy, jak będzie przedstawiona piosenka Superhero.

Utwór Superhero napisali Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek. Polska jest jednym z faworytów stawki i wiele osób czekało na pierwszą próbę Viki Gabor.

Eurowizja a polityka: dzieci w obronie Ziemi. Kwestia ekologii w konkursie

Eurowizja Junior 2019. Viki Gabor na scenie

Wokalistka na scenie pojawia się razem z piątką tancerzy. Wszyscy na scenie przedstawiają dość nieoczywistą choreografię. Jeden z tancerzy (Janek) zaprezentuje tekst Superhero w języku migowym.

Wizualizacje utrzymane są w niebieskiej tonacji. Na ekranach możemy zobaczyć motywy wodne oraz lodowce. Strona graficzna nawiązuje do problemu zmian klimatu, który porusza Viki Gabor w utworze Superhero.

Wiemy, w czym Viki Gabor wystąpi na scenie? Piosenkarka będzie miała na sobie limonkowy garnitur wyszywany błyszczącymi, srebrnymi trójkątami, które mają imitować rozbite lustro. W garnitury są również ubrani członkowie grupy tanecznej. Za ubrania odpowiada stylista Bartek Indyka, który współpracował m.in. z Edytą Górniak i Margaret.

Zobacz zdjęcia Viki Gabor z próby do Eurowizji Junior 2019:

Co sądzisz o próbie Viki Gabor? Daj nam znać na grupie Warsaw Calling

Eurowizja Junior 2019. Co wiemy? 

Finał Eurowizji Junior 2019 odbędzie się w niedzielę, 24 listopada w Arenie Gliwice. O zwycięstwo zawalczą reprezentacje z 19 krajów, w tym Viki Gabor z Polski. Wczoraj miał miejsce pierwszy dzień prób w gliwickiej arenie, a zaprezentowali się m.in. przedstawiciele Francji, Australii i Armenii.

Eurowizja Junior 2019: pierwszy dzień prób technicznych za nami

W poniedziałek odbyła się uroczysta gala otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019, w której uczestniczyli wszyscy uczestnicy finału. W trakcie wydarzenia poznaliśmy numer startowy Polski. Po zakończeniu ceremonii TVP ogłosiła pełną kolejność występów finalistów niedzielnego koncertu, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, kto po kim wystąpi.

OPINIA: Po losowaniu kolejności startowej Polska wybija się na tle stawki