Eurowizja Junior 2019: Wywiad z Viki Gabor

0
655

Viki Gabor reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2019. Co powiedziała nam tuż po wygraniu eliminacji i jakie rady mają dla niej jurorzy programu „Szansa na Sukces”?

W finałowym odcinku Szansy na sukces o udział w Eurowizji Junior 2019 walczyły trzy uczestniczkiNikola FiedorViki Gabor i Gabriela Katzer, które zwyciężyły w trzech „półfinałowych” wydaniach programu TVP2. O ich awansie do finału zadecydowali jurorzy poszczególnych odcinków, kolejno: Majka Jeżowska, zespół Blue Cafe oraz Paweł Stasiak z grupy Papa D. Dzisiejsze zmagania oceniali jednak: szefowa rozrywki TVP Anna Cyzowska-Andura, reżyser programu Konrad Smuga oraz dyrygent towarzyszącej dzisiejszym występom orkiestry Grzegorz Urban oraz telewidzowie za pomocą SMS-ów. Ostatecznie to Viki Gabor wygrała polskie selekcje selekcje z piosenką Superhero. Autorami piosenki są LanberryPatryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Eurowizja Junior 2019. Kim jest Viki Gabor?

Wiktoria Viki Gabor, znana jest szerzej jako finalistka drugiej edycji The Voice Kids. Pochodząca z Nowej Huty 12-letnia Romka była wówczas pod opieką trenerską Tomsona i Barona z Afromental. Warto podkreślić, że to ona od samego początku była typowana, od momentu oficjalnego ogłoszenia jej udziału w Szansie na sukces, na reprezentantkę w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior, które w tym roku odbędzie się w Gliwicach.

Eurowizja Junior 2019. Gdzie i kiedy?

Do tej pory przedstawicieli wyłoniły piętnaście krajów – prócz Polski są to: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim), Hiszpania (Melani García z utworem Marte), Ukraina (Sophy Ivy z utworem Коли здається (Koli zdajetsja)), Malta (Eliana Gomez Blanco), Australia (Jordan Anthony), Armenia (Karina Ignatyan z piosenką Colours of Your Dream), Serbia (Darija Vračević z utworem Podigni Glas (Speak Up)), Białoruś (Liza Misnikowa z utworem Пепельный (Piepielnyj)), Rosja (Tatjana Mieżencewa i Dienbierieł Oorżak z piosenką Время для нас (Czas dla nas)), Walia (Erin z utworem Calon yn Curo), Holandia (Matheu z utworem Dans Met Jou) oraz Albania (Isea Çili z utworem Mikja Ime Fëmijëria (My childhood friend)). Polska wybrała Naszego reprezentanta za pośrednictwem formatu Szansa na sukces. Widzowie i jurorzy zadecydowali, że do Gliwic pojedzie Viki Gabor z utworem Superhero. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel.