Niespodzianką zakończył się wczorajszy dzień. W czwartek wyemitowano wywiad z dyrektorem generalnym EBU, który zdradził miasto-gospodarza Eurowizji Junior 2019.

Info Wieczór to program informacyjny podsumowujący cały dzień. Dziennikarze TVP Info poruszają w nim zagadnienia ważne z perspektywy najbliższej przyszłości.

Jak się okazuje, podczas ostatniej wizyty w Polsce przedstawicieli EBU gościł również pan Noel Curran. W wywiadzie z Marcinem Czapskim dyrektor generalny EBU opowiadał, jak wielkie wrażenie zrobiła na nim Telewizja Polska, a także wyraził swoją opinię o modelach finansowania mediów publicznych oraz ich roli w społeczeństwie. Najistotniejsze powiedział jednak na koniec.

Marcin Czapski, dziennikarz TVP: No to porozmawiajmy jeszcze o czymś, co przyciąga i bawi odbiorców. Mam tu na myśli Konkurs Eurowizji, a dokładniej Konkurs Eurowizji dla Dzieci, ponieważ teraz Polska będzie gospodarzem tego wydarzenia.

Noel Curran, dyrektor generalny EBU: To prawda, TVP będzie organizatorem Konkursu Eurowizji dla Dzieci. Konkurs ten rozwija się z roku na rok, jeżeli chodzi o publiczność, liczbę uczestników, jeżeli chodzi o jakość. To jest bardzo istotne wydarzenie. Cały czas zastanawiamy się, jak pozyskać młodych odbiorców, a tutaj mamy platformę, dzięki której możemy zyskać miliony, a nawet dziesiątki milionów młodych odbiorców w całej Europie. Jest to fantastyczne wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie i nie mogę się doczekać. Tym bardziej, że na pewno będę tam obecny. Ale jak mówię: to wydarzenie, które ciągle się rozwija. Publiczność coraz liczniejsza, coraz więcej krajów chce uczestniczyć w tym konkursie. Jest to wydarzenie, które w pełni popieramy i chcemy, aby się rozwijało. To wydarzenie jest również bardzo mocno obecne w świecie cyfrowym, co jest nie do przecenienia z uwagi na grupę młodych odbiorców, także jest to bardzo ekscytujące. Jestem bardzo zadowolony, że Telewizja Polska będzie organizowała ten konkurs i nie mogę się doczekać, aż przyjadę do Polski.

MC: Z pewnością będzie to wspaniałe wydarzenie. Lecz czy uważa Pan, że jest to bardziej szansa czy wyzwanie nie tylko dla Polski, lecz również dla Telewizji Polskiej?

NC: Z mojego punktu widzenia to idealna szansa. Kiedy byłem producentem telewizyjnym, byłem odpowiedzialny za produkcję Eurowizji. Tak na marginesie, właśnie wtedy na Konkursie Eurowizji poznałem moją przyszłą żonę. Była jedną z laureatek z Irlandii, także znam Eurowizję bardzo dobrze. (W 1996 był szefem irlandzkiej delegacji, a rok później – producentem Konkursu, który wygrała jego żona, Eimear Quinn – przyp. red.) Ale według mnie to wspaniała szansa. Dzięki temu można wypromować Telewizję Polską, Polskę ale i też przyciągnąć młodych odbiorców. Ponadto możemy pracować z międzynarodowym zespołem, a poza tym zespoły produkcyjne będą miały szansę pracować przy ogromnym międzynarodowym wydarzeniu muzycznym. To jest wspaniała szansa dla wszystkich – dla kraju i dla widowni. Niezmiernie się cieszę, że będziecie gospodarzami tego wielkiego wydarzenia, naprawdę nie mogę się już doczekać.

Całość wywiadu do posłuchania i obejrzenia TUTAJ. Wywiad był emitowany na zakończenie programu.

UPDATE: Rzecznik Prezydenta Krakowa powiedział Dziennikowi Polskiemu, iż póki co trwają rozmowy w tej sprawie i nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń.

Źródło: TVP Info, Dziennik Polski Zdjęcie: Wikipedia

2 KOMENTARZE