Logo i slogan Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach

Dziś wieczorem zorganizowano konferencję prasową z udziałem Roksany Węgiel, Marty Piekarskiej (szefowej polskiej delegacji), Gera Karka (koordynatora Eurowizji Junior z ramienia EBU) oraz Konrada Smugi, reżysera ostatnich występów eurowizyjnych naszego kraju. Poznaliśmy m.in. hasło przewodnie i logo konkursu. Sprawdźcie pozostałe informacje.

Tel Awiw żyje dziś nie tylko Konkursem Piosenki Eurowizji, lecz również jego młodszą wersją – Eurowizją Junior 2019. Europejska Unia Nadawców (EBU) zaprosiła na konferencję prasową z udziałem zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, Roksany Węgiel, producenta wykonawczego konkursu z ramienia Telewizji Polskiej, Marty Piekarskiej oraz Konrada Smugi, dyrektora kreatywnego projektu. Poznaliśmy najważniejsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Eurowizji Junior 2019, która odbędzie się w Gliwicach.

Przeczytaj więcej: Eurowizja Junior 2019: Oficjalnie w Gliwicach!

Termin Eurowizji Junior 2019

Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach odbędzie się 24 listopada 2019 roku.

Hasło przewodnie

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji potwierdzono, że hasłem przewodnim Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach będzie

Share the joy (dziel się radością)

Hasło to nawiązuje do tradycji oraz współczesności i ma za zadanie zwrócić uwagę na jakże potrzebną w życiu młodych osób radość dzielenia wspólnie chwil z rówieśnikami oraz rodzicami. Podkreślono, że ma nawiązywać do tego, jak dzieci spędzają wolny czas: chodzi nie tylko o świat wirtualny, lecz także realny, na przykład grając w gry z rówieśnikami na podwórku.

Logo Eurowizji Junior 2019

Poznaliśmy też motyw graficzny Eurowizji Junior 2019. Jest nim latawiec. Dominującym kolorem jest neonowy niebieski z domieszką różowego oraz fioletowego. Jak Wam się podoba logo konkursu?

Głosowanie

Jak w dwóch poprzednich edycjach, zwycięzca Eurowizji Junior 2019 zostanie wyłoniony przez głosowanie jury i widzów w stosunku 50/50. Delegacja jury z każdego uczestniczącego państwa przyzna punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu wg niej najlepszym występom (12 pkt. dla najlepszej piosenki, 10 pkt. dla następnej w rankingu oraz punkty od 8 do 1 dla pozostałych propozycji). Głosy fanów zostaną ponownie zebrane online, poprzez stronę junioreurovision.tv. Jedna osoba będzie mogła zagłosować na co najmniej trzy, a maksymalnie na pięć piosenek, w tym także na propozycję z własnego kraju. Punkty od widzów zostaną następnie naliczone proporcjonalnie, w zależności od liczby uzyskanych głosów i dodane do rankingu jury. Więcej szczegółów i pełne zasady zostaną opublikowane po spotkaniu TVP i EBU w czerwcu tego roku.

Źródła: inf. własne, for.: XXX, OGAE Polska

Poprzedni artykułJohn Lundvik opowiada o znajomości z Margaret | SZWECJA | WYWIAD | Eurowizja 2019
Następny artykułRelacja na żywo: Próba generalna pierwszego półfinału!
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...