Eurowizja Junior 2020 z Hiszpanią w stawce. Na zdjęciu Melani Garcia reprezentująca kraj w 2019 roku, fot. junioreurovision.tv / Thomas Hanses

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się z udziałem Hiszpanii. RTVE właśnie potwierdził udział w tegorocznym konkursie dla dzieci i młodzieży. Nadawca zapowiada zmiany w związku z epidemią koronawirusa. 

Nieoficjalnie już od zakończenia konkursu w Gliwicach mówiło się, że Hiszpania wystąpi na Eurowizji Junior 2020. Spekulowano, że po sukcesie Melani nadawca RTVE będzie chciał zorganizować konkurs u siebie. Hiszpańscy fani nawet opublikowali nawet fake newsa, w którym sugerowali, ze Walencja będzie organizatorem kolejnej edycji wydarzenia. Jeszcze w grudniu wątpliwości rozwiali przedstawiciele stacji, którzy oświadczyli, że będą gospodarzem konkursu tylko, gdy wygrają poprzednią edycję. 

Eurowizja Junior 2020 – kogo wybierze Hiszpania? Na zdjęciu Melani García na scenie w Gliwicach. / Fot. eurowizja.org

Eurowizja Junior 2020: Hiszpania szuka reprezentanta

W komunikacie RTVE zapowiedział, że już rozpoczął poszukiwania artysty w wieku od 9 do 14 lat, który mógłby reprezentować kraj w konkursie. W zeszłym roku nadawca postawił na zwyciężczynię ostatniej serii La Voz Kids (The Voice Kids). Dziś już 13-letnia, Melani García zajęła wysokie trzecie miejsce podczas Eurowizji Junior w Gliwicach. Zgodnie z regulaminem nastoletnia wokalistka może ponownie wziąć udział w konkursie. Sama zainteresowana jest ogromną fanką widowiska i niewykluczone, że w przyszłości weźmie udział w dziecięcej lub dorosłej wersji formatu. Warto też zwrócić uwagę na triumfatorkę piątej edycji La Voz Kids. Irene Gil ma 13 lat, niezwykłą skalę i bardzo współczesną barwę głosu.

Eurowizja Junior 2020: co wiemy?

RTVE zapowiada, ze w najbliższych tygodniach mamy poznać nowe zasady organizacji Eurowizji Junior, dostosowane do warunków epidemiologicznych. Wiemy już, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w studiu telewizyjnym, przystosowanym do realizacji wydarzeń o charakterze rozrywkowym. To duża zmiana w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to konkurs gościła Arena Gliwice, mogąca pomieścić niemal 15 tysięcy widzów. Naszym zdaniem widowisko ma szansę odbyć się w jednej z tych dwóch lokalizacji.

Eurowizja Junior odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Na ten moment udział w konkursie zadeklarowało 11 krajów. Dziewięć państw, które uczestniczyły w zeszłorocznej edycji, nie wydało jeszcze swojego stanowiska. Po raz pierwszy w stawce pojawią się Niemcy. Slogan przyszłorocznego konkursu to Move the world. Z hasłem koresponduje logo w kształcie kuli ziemskiej. Nawiązuje ono do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję.

Eurowizja Junior 2020: Logo i slogan Eurowizji Junior, fot. EBU