Eurowizja Junior Holandia
Eurowizja Junior 2020: Holandia, uczestnicy Junior Sonfestival. NL, fot. instagram.com

Eurowizja Junior 2020: Holandia publikuje finałowe piosenki. Po przesłuchaniach online, telewizja ZAPP wybrała cztery najlepsze propozycje, które usłyszymy już na żywo 26 września w Ahoy Rotterdam. Wśród utworów jest ta, którą Holendrzy zaprezentują podczas Eurowizji Junior 2020 w Warszawie.

Artykuł będzie aktualizowany wraz z premierami piosenek.

Od wtorku 14 lipca do piątku 17 lipca AVROTROS, na specjalnie dedykowanym kanale YouTube, prezentuje utwory finalistów Junior Songfestival. Tym razem nadawca postawił na solistkę, duet, girlband oraz boysband. Kto z nich otrzyma przepustkę do reprezentowania Holandii na Eurowizję Junior w Warszawie?

Eurowizja Junior 2020: Holandia wybiera. T-Square – Count On Me

Zespół tworzą Thijs Noorman (13), pochodzący z Surinamu Tyrone Purperhart (13), Thimo van Haaren (12) i Teddy Ortanca (13). Tyrone dubbinguje przeróżne postacie, a także wystąpił w wielu musicalach, np. High School Musical czy Bodyguard. Thimo zaś jest modelem. Teddy ma bogate doświadczenie sceniczne, od marca 2018 roku jest członkiem chóru Kinderen voor Kinderen. Dużo dubbinguje, a na jego koncie są role w produkcjach dziecięcych Disneya czy Nickelodeon. Marzy o profesjonalnym aktorstwie. Thijs swoje zgłoszenie do castingów opublikował na swoim kanale YouTube, śpiewając piosenkę Matheu, Dans Met Jou.

Eurowizja Junior 2020: Holandia wybiera. Jackie & Janae – It’s You And Me

Duet tworzą dwie dziewczyny: Jackie Stevie oraz Janae Blackson. Obie uczestniczyły w tej samej edycji The Voice Kids (2019), a Janae dodatkowo również w Superkids.

Eurowizja Junior 2020: Holandia wybiera. Unity – Best Friends

Unity tworzą cztery dziewczyny: Demi (13), Jayda (13), Maud (14) i Naomi (13). Naomi uczestniczyła w takich programach jak The Voice Kids czy Superkids, w którym występowała też Maud.

Eurowizja Junior 2020: Holandia wybiera. Robin – Mee

Robin De Haas ma 14 lat i pochodzi z Amsterdamu. Jest aktorką dubbingową, gra również w musicalach.

Holandia szuka reprezentanta na konkurs

Junior Songfestival 2020 odbędzie się 26 września w Ahoy Rotterdam. Podczas finału narodowego zaprezentuje się czterech wykonawców. Poprzednią edycję wygrał Matheu Hinzen z piosenką Dans Met Jou. W Gliwicach zajął on czwarte miejsce, uzyskując 186 punktów. Zwycięzca tegorocznego Junior Songfestival otrzyma możliwość występu na Eurowizji Junior 2020, która odbędzie się w Warszawie.

Eurowizja Junior 2020: Holandia. Uczestnicy Junior Songfestival, fot. Facebook.com/Juniorsongfestival.NL

Eurowizja Junior 2020: gdzie i kiedy?

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w studiu telewizyjnym w Warszawie. #MoveTheWorld stało się oficjalnym sloganem promującym wydarzenie. Będzie to jednocześnie pierwszy konkurs, którego koordynatorem z ramienia EBU został Szwed, Martin Österdahl. Obecnie mamy potwierdzony udział 11 delegacji, chociaż w tym roku ich limit został zwiększony do 20. Niektóre kraje już rozpoczęły przygotowania do Eurowizji Junior 2020. Holandia i Rosja wybiorą swoich reprezentantów we wrześniu. Debiutujące w tym roku Niemcy wyłonią swojego przedstawiciela poprzez talent show Dein Song. Polska podobnie jak w zeszłym roku stawia na specjalną edycję Szansy na sukces.

Eurowizja Junior 2019 okazała się hitem w Polsce. Konkurs wygrała Viki Gabor, osiągając z utworem Superhero rekordowy wynik – 278 punktów. Dziś artystka, idąc śladami wcześniejszej laureatki Eurowizji Junior 2018 – Roksany Węgiel, wydaje kolejne single, które cieszą się popularnością nie tylko w Polsce. Więcej szczegółów odnośnie organizacji Konkursu poznamy najpewniej podczas prezentacji jesiennej ramówki TVP.

Eurowizja Junior 2020: Logo i slogan Eurowizji Junior, fot. EBU