Eurowizja Junior 2020 w Holandii: uczestnicy Junior Songfestival, fot. Facebook.com/ Juniorsongfestival.NL

Choć Eurowizja Junior 2020 odbędzie się dopiero za siedem miesięcy, kolejny kraj rozpoczyna poszukiwania reprezentanta. To Holandia, która ogłosiła jedenastu uczestników selekcji. Jeden z nich powalczy już w listopadzie o drugie zwycięstwo dla swojego kraju.

Holandia bierze udział w Eurowizji Junior od początku istnienia konkursu, czyli od 2003 roku. Dotychczas wygrała tylko raz w 2009 roku za sprawą Ralfa Mackenbacha z utworem Click Clack. Dwa lata później reprezentująca kraj Rachel była druga. Młodzi artyści z Holandii dwukrotnie zajmowali czwarte miejsce. W 2017 roku tuż za podium uplasował się zespół FOURCE z piosenką Love Me, a przed rokiem o czołową trójkę otarł się Matheu. 

Eurowizja Junior 2020: kogo wybierze Holandia?

O wyjazd do Warszawy stara się łącznie jedenastu młodych wykonawców wybranych podczas przesłuchań. Zgodnie z tradycją kandydaci do występu podczas Junior Songfestival zostali sformowani w jeden zespół dziewczęcy, jedną grupę chłopięcą, jeden duet oraz jako jedna wokalistka. W ogłoszeniu podziału wykonawców brał udział zeszłoroczny reprezentant Holandii, Matheu. Tym samym w finale, który zobaczymy we wrześniu wystąpi czworo uczestników. Pierwotny skład selekcji nieco się różnił. Jackie zastąpił Stellę, która nie może wziąć udziału w procesie wyboru reprezentanta.

Eurowizja Junior 2020: uczestnicy Junior Songfestival, fot. Facebook.com/Juniorsongfestival.NL

Eurowizja Junior 2020 – lista uczestników Junior Songfestival

  • Zespół dziewczęcy: Jayda, Maud, Naomi i Demi
  • Zespół chłopięcy: Teddy, Thijs, Thimo, Tyrone
  • Duet: Jackie and Janae
  • Wokalistka: Robyn

Eurowizja Junior 2020: co wiemy?

18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Polska, jako pierwszy kraj w historii konkursu dla dzieci, zorganizuje show drugi raz z rzędu. Udział w konkursie do tej pory potwierdziły kraje takie jak: Polska, Francja, Rosja, Gruzja, Irlandia, Włochy, Holandia, Hiszpania i Ukraina. Konkurs odbędzie się w studiu przystosowanym do realizacji programów rozrywkowych. Naszym zdaniem w grę wchodzi jedna z trzech lokalizacji. 

Sloganem konkursu będzie Move the world (Rusz światem). Z nim koresponduje logo w kształcie kuli ziemskiej. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej: hasło tegorocznej edycji – „Move The World” – „Rusz Światem” – nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję.

Eurowizja Junior 2020 – logo konkursu, EBU

Źródło: esc-plus.com