Viki Gabor - zwyciężczyni 17. edycji Eurowizji Junior w 2019 roku, fot. Instagram

Po kilku tygodniach spekulacji, plotki na temat organizacji kolejnej edycji Eurowizji Junior przez Polskę potwierdziły się. Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że konkurs znów powędruje nad Wisłę. Kiedy i gdzie odbędzie się finał widowiska? Które miasto jest potencjalnym kandydatem?

Zeszłoroczna Eurowizja Junior odniosła spektakularny sukces telewizyjny i zebrała bardzo dużo pozytywnych opinii, zarówno od dziennikarzy, jak i samej Europejskiej Unii Nadawców. Dlatego też dla środowiska fanów Eurowizji i mediów w kraju nie było zdziwieniem, że w kuluarach mówiło się o chęci ponownej organizacji widowiska przez Telewizję Polską. Dodatkowo dużo spekulacji rodziły wypowiedzi prezesa TVP Jacka Kurskiego. Szef stacji wielokrotnie podkreślał zainteresowanie organizacją konkursu. W trakcie finału programu The Voice Kids, zasugerował, aby śledzić komunikaty TVP w sprawie organizacji kolejnej edycji widowiska.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Mamy wypowiedź prezesa Kurskiego!

Mimo braku oficjalnych konkurentów Telewizji Polskiej w wyścigu o organizację, decyzja EBU nie była tak oczywista. Pierwszy raz w historii Eurowizji Junior jedno państwo zorganizuje finał konkursu dwa razy z rzędu. Jest to również siódmy przypadek w historii, kiedy zwycięzca organizuje kolejną edycję show.

Eurowizja Junior 2020: Kraków gospodarzem konkursu?

Z początkiem stycznia radni Krakowa przyjęli uchwałę dotyczącą starań o organizację Eurowizji Junior. Dlatego też miasto stało się oficjalnym kandydatem w walce o prawa do organizacji kolejnej edycji widowiska w Polsce. Konkurs miałby odbyć się w Tauron Arenie – największej hali sportowo-widowiskowej w kraju. Czy to Kraków zostanie gospodarzem? Tego dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy.

Eurowizja Junior 2020 w Krakowie?

Polska na Eurowizji Junior:

W 2020 Polska po raz siódmy weźmie udział w konkursie. Mimo krótkiej historii, mamy jednak na koncie już dwa zwycięstwa. Pierwsze w 2018, kiedy zwyciężyła Roksana Węgiel z utworem Anyone I Want To Be, natomiast rok później w Gliwicach grand prix trafiło do Viki Gabor. To właśnie za sprawą Viki i jej konkursowego Superhero, konkurs po raz kolejny odbędzie się w Polsce. Finał 18. edycji Eurowizji Junior został zaplanowany na drugą połowę listopada.

Źródła: EBU; TVP; Eska.p

Fot: vikigaborofficial