Viki Gabor po zwycięstwie w programie "Szansa na Sukces, for. Sergiusz Królak (eurowizja.org)

Wiemy oficjalnie, że Szansa na Sukces będzie ponownie formatem, dzięki któremu TVP wybierze reprezentanta na Eurowizję Junior. Telewizja Polska już rozpoczęła proces zgłoszeń do programu. Kto może wziąć udział i co wiemy o tegorocznej edycji konkursu? 

Informację o rozpoczęciu naboru podała Telewizja Polska za pośrednictwem oficjalnej strony na Facebooku programu Szansa na Sukces. To drugi rok z rzędu, kiedy format ten służy jako metoda selekcji reprezentanta Polski na Eurowizję Junior. W ubiegłym roku jego zwycięzczynim Viki Gabor, wygrała z utworem Superhero 17. Konkurs Piosenki dla Dzieci rozgrywany w Gliwicach.

🔥Eurowizja Junior znowu w Polsce!🔥Zgłoś się na casting on line i prześlij nam swoje nagranie.Czekamy na dzieci w wieku od 9 do 14 lat lat.Wystarczy na adres mailowy: casting.eurowizjajunior@tvp.pl wysłać filmik z własnym wykonaniem dwóch polskich piosenek lub link, pod którym będą zamieszczone piosenki.W treści maila należy podać:🎤imię i nazwisko🎤datę urodzenia🎤miejsce zamieszkania🎤telefon kontaktowy do osoby dorosłej🎤Na zgłoszenia czekamy do 12 lipca!

Posted by Szansa na sukces on Friday, June 26, 2020

Szansa na Sukces: kto może wziąć udział?

Jak podają twórcy programu Szansa na Sukces na swojej stronie na Facebooku, o reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior ubiegać się mogą dzieci i młodzież w wieku od 9 do 14 lat. Aby wziąć udział w castingu online, należy do 12 lipca wysłać filmik z własnym wykonaniem dwóch polskich piosenek lub link, pod którym będą zamieszczone utwory. W zgłoszeniu przesłanym na adres: casting.eurowizjajunior@tvp.pl należy podać także imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania i kontakt do osoby dorosłej.

Na ten moment TVP nie opublikowała regulaminu programu Szansa na Sukces. Możemy się jednak spodziewać, że kolejne etapy formatu będą wyglądać podobnie do zeszłorocznej jego edycji. W ubiegłym roku w castingach wyłoniono 21 młodych artystów. Ci wzięli udział w nagraniach trzech odcinków, emitowanych w pierwsze trzy niedziele września. Zwycięzca każdego odcinka awansował do finału, w którym zaśpiewał m.in. własną kompozycję stworzoną na potrzeby Eurowizji Junior.

Eurowizja Junior 2020: co wiemy?

18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Polska, jako pierwszy kraj w historii konkursu dla dzieci, będzie organizował show drugi raz z rzędu. Udział w konkursie do tej pory potwierdziły kraje takie jak: Polska, Francja, Rosja, Gruzja, Irlandia, Włochy, Holandia, Hiszpania i Ukraina. 

Sloganem konkursu będzie Move the world (Rusz światem). Z nim koresponduje logo w kształcie kuli ziemskiej. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Telewizji Polskiej: hasło tegorocznej edycji – „Move The World” – „Rusz Światem” – nawiązuje do idei działania, jakie każdy z nas może podjąć dla dobra całego świata. Mówi o tym, że wszyscy jesteśmy wielką wspólnotą, do której każdy z nas może i powinien wnieść swoje działanie, umiejętności i pasję.

Eurowizja Junior 2020: Szansa na Sukces wyłoni reprezentanta Polski na konkurs. Logo i slogan Eurowizji Junior, fot. EBU