Eurowizja Junior Jacek Kurski i Jon Ola Sand w trakcie Ceremonii Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach (Fot. Thomas Hanses, EBU)

Gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020? Dalej nie wiemy, które miasto zostanie organizatorem największego wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Dziś w programie The Voice Kids prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zapewnił widzów, że będzie działał na rzecz organizacji Eurowizji Junior w Polsce.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce?

Od końca listopada nie milkną echa o tym, że Eurowizja Junior zostanie ponownie zorganizowana w Polsce. Jak podawał Jacek Kurski po zakończeniu konkursu w Gliwicach, Eurowizja Junior 2019 została bardzo pozytywnie oceniona przez Europejską Unię Nadawców. EBU podkreślała organizację widowiska w Polsce na wysokim poziomie technicznym i logistycznym. Tym samym Polska była jednym z krajów-faworytów do zorganizowania widowiska drugi rok z rzędu. W rywalizacji o status gospodarza początkowo liczyła się Hiszpania. Ostatecznie na początku grudnia szefowa delegacji hiszpańskiej potwierdziła brak zainteresowania przez RTVE organizacją konkursu. W ambicji nadawcy leży goszczenie utalentowanych nastolatków z całej Europy i Australii tylko w przypadku wygranej.

https://www.youtube.com/watch?v=TvmqnNxnuJM

Dziś podczas finału programu The Voice of Kids prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zasugerował starania nadawcy publicznego o organizację Eurowizji Junior. Przed ogłoszeniem zwycięzcy formatu zapowiedział, że informacja na ten konkurs pojawi się na stronach TVP w najbliższych dniach.

Zwycięstwo Roksany Węgiel dało nam asumpt i taki power do walki  o organizację Eurowizji. ZrobilIśmy ją w Gliwicach. […] Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty! A Wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych dni.

Zwycięzcą trzeciej edycji programu został Marcin Maciejczak. Czy zgodnie z dotychczasową praktyką zostanie on reprezentantem Polski na Eurowizji Junior jako finalista The Voice Kids? Tego dowiemy się w drugiej połowie roku! Tymczasem sam zainteresowany ma już związki z Eurowizją. W finale wykonał zwycięski utwór Conchity Wurst – Rise Like A Phoenix.

Eurowizja Junior: udział Polski w konkursie

Polska brała udział w Eurowizji Junior sześciokrotnie, dwukrotnie wygrywając. Zwycięstwa dla naszego kraju zapewniały Roksana Węgiel i Viki Gabor. Zeszłoroczna Eurowizja Junior okazała się hitem oglądalności w Telewizji Polskiej. We wszystkich kanałach transmisję oglądało 5,5 miliona widzów. Zdaniem widzów i jurorów najlepszą piosenką okazała się Superhero Viki Gabor. Mimo wygranej 12-letniej Polki nie oznacza to, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. Wiemy już, że o organizację konkursu w przyszłym roku stara się Kraków.