Wiemy już wszystko o piosenkach z Australii i Macedonii zgłoszonych do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Po kilku tygodniach oczekiwania ogłoszono, że z Bałkanów do Valletty z piosenką Love will Lead Our Way poleci Martija Stanojković, natomiast kraj z Antypodów reprezentować będzie Alexa Curtis z utworem We are.

Drugie podejście Australii

Po zeszłorocznym debiucie ,,nowego dziecka” Eurowizji i zajęciu 8. miejsca przez Bellę Paige, miejscowy nadawca SBS nabrał apetytu na jeszcze lepszą lokatę. Na przedstawicielkę Australii wybrano zwyciężczynię The Voice Kids – 12-letnią Alexę Curtis, która na Malcie wykona piosenkę We are skomponowaną przez trzy bardzo znane postaci światowej sceny muzycznej: Ali Tamposi, jedną z autorek przeboju Kelly Clarkson Stronger (What Doesn’t Kill You), Tanię Doko, pracującą niegdyś z eurowizyjnymi gwiazdami takimi jak Samantha Jade i Måns Zelmerlöw oraz Boi 1da, kanadyjską raperkę tworzącą razem z Eminemem czy też Jay-Z.

Sam utwór z pewnością ma szansę na odniesienie sukcesu ze względu na nowoczesną linię melodyczną i warstwę tekstową opowiadającą o przyjaźni i wierze w siebie. Jak mówi sama wykonawczyni:

Naprawdę kocham tę piosenkę. Podbudowuje na duchu i niesie pozytywne przesłanie do uwierzenia w siebie oraz w to, że bez względu na wszystko jesteśmy tym kim jesteśmy.

(tłumaczenie autora)

20. listopada dowiemy się czy przesłanie to trafiło również do serc milionów widzów przed telewizorami i czy Australia powtórzy sukces z dorosłej odsłony eurowizyjnego koncertu.

Macedonia wybiera podobnie do Serbii

Okazuje się, że znany na Bałkanach dziecięcy talent show Pinkove Zvezdice stał się istną wylęgarnią gwiazd Eurowizji Junior. Do grona byłych uczestniczek tego programu i reprezentantek swojego kraju na Dziecięcym Koncercie Eurowizyjnym, oprócz Leny Stamenkovic i Dunji Jeličić, dołączyła Macedonka Martija Stanojković.

Mimo, że o udziale Martiji poinformowano już 24. lipca, to premiera jej utworu Love will Lead Our Way nastąpiła dopiero dzisiaj. Kompozycja wyraźnie przewyższa poziomem dwie ostatnie propozycje z Macedonii, które zajęły ostatnie miejsca w swoich edycjach festiwalu, nic zatem dziwnego, że Macedończycy wiążą duże nadzieje z występem ich młodej gwiazdy. Czy Stanojković sprosta ich oczekiwaniom już za nieco ponad miesiąc?

źródła: junioreurovision, sbs, własne

fot. Confidential