Uczestnicy Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019. Foto: EBU

Już można oddawać głosy na ulubione piosenki biorące udział w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2019. Pierwsza faza głosowania rozpoczyna się w piątek 22 listopada o godz. 2000, a kończy tuż przed niedzielnym finałem.

Już po raz trzeci fani Eurowizji Junior na całym świecie będą mieli wpływ na wybór zwycięskiej piosenki. Zamiast kosztownego głosowania audiotele znanego z Konkursu Piosenki Eurowizji, na Eurowizji Junior głosuje się przez internet.

Pierwsza faza głosowania

Swoich faworytów możemy wspierać od piątku 22 listopada, od godziny 2000 czasu polskiego (CET). W tym celu wchodzimy na oficjalną stronę konkursu JuniorEurovision.tv. Po obejrzeniu filmu z fragmentami wszystkich występów zarejestrowanych podczas prób, wybieramy od 3 do 5 ulubionych piosenek. Uwaga, możemy głosować także na polską reprezentantkę, Viki Gabor. Pierwsza faza głosowania zakończy się w niedzielę 24 listopada o godzinie 1559, czyli na minutę przez rozpoczęciem finału Eurowizji Junior.

INSTRUKCJA GŁOSOWANIA:

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv (start 22 listopada, godz. 2000). Z menu możesz wybrać język – dostępny jest język polski.
  2. Obejrzyj skrót wszystkich występów nagranych podczas prób.
  3. Opcjonalnie możesz zobaczyć także dłuższe (1-minutowe) fragmenty wybranych piosenek lub od razu przejść do głosowania.
  4. Zaznacz od trzech do pięciu dowolnych piosenek (może, ale nie musi, być wśród nich piosenka z Polski).
  5. Kliknij POTWIERDŹ SWOJE GŁOSY i wpisz wynik prostego działania matematycznego.

 

Druga faza głosowania

Głosowanie będzie wznowione w niedzielę 24 listopada, podczas finału Eurowizji Junior. Po zakończeniu wszystkich występów prowadzący rozpoczną odliczanie 15 minut, podczas których będziemy mogli zagłosować ponownie lub – jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej – po raz pierwszy.

Z jednego komputera (jednej przeglądarki internetowej) można zatem zagłosować w sumie dwukrotnie: podczas pierwszej tury głosowania (od 22 listopada, godz. 2000, do 24 listopada, godz. 1559) oraz później, w trakcie finału Eurowizji Junior 2019, który rozpoczyna się 24 listopada o godz. 1600.

Podziel się radością i dodaj eurowizyjną nakładkę

Punkty od jury i internautów

O zwycięstwie podczas Eurowizji Junior zadecydują łączone głosy internautów oraz jury z poszczególnych państw. Głosy jury zostaną przedstawione podczas łączenia na żywo z delegacjami z uczestniczących krajów.

Każdy skład sędziowski (a będzie ich łącznie 19) składa się z trojga profesjonalistów z branży muzycznej oraz dwojga dzieci. Jury przyznaje punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu piosenkom: 12 pkt. otrzyma najlepsza z nich, 10 pkt. zdobędzie utwór z drugiego miejsca, a kolejne odpowiednio od 8 do 1 pkt. W każdym przypadku 9 występów nie otrzyma punktów wcale.

19 delegacji jury rozda łącznie 1102 pkt. (1+…+8+10+12=58, 58*19=1102). Taką samą liczbę punktów przyznają internauci, jednak w tym przypadku istotny będzie procentowy rozkład głosów internetowych. Jeśli któraś z piosenek otrzyma w sumie 10% wszystkich głosów internautów, to zostanie to przeliczone na 110 pkt. (10% z 1102 pkt.). W ten emocjonujący sposób na poznanie zwycięzcy możemy czekać do ostatniej chwili.

Czy Polska wygra ponownie?

Tego oczywiście nie możemy być pewni. Jednak analizując pozycję startową Viki Gabor możemy śmiało mówić, że Polka będzie się liczyć w walce o zwycięstwo. Przeczytajcie, co pisaliśmy na ten temat:

Eurowizja Junior 2019: druga próba Viki Gabor za nami. Jak jej występ wypada na ekranie?

Już teraz możecie ustawić przypomnienie o transmisji na żywo Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 na oficjalnym kanale YouTube:

Źródła: junioreurovision.tv, fot: EBU.

Poprzedni artykułDziennikarze w Gliwicach: „Świetna energia na scenie!”
Następny artykułEurowizja Junior 2019: już dziś koncert jurorski
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista, który nie potrafi żyć bez muzyki. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartosz i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach i obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV. Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :) W OGAE jestem od 2009, do redakcji eurowizja.org dołączyłem nieco później, pewnie z powodu niespełnionych aspiracji dziennikarskich. Należę do zespołów opiekujących się Wielką Brytanią, Irlandią i Portugalią, a ponadto także eurowizyjną historią i statystykami. Moje ulubione eurowizyjne piosenki to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)...

5 KOMENTARZE