Za niecały miesiąc rozegrany zostanie 16. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Większość nadawców publicznych opublikowała już informacje o swoich reprezentantach lub udostępniła utwory, które powalczą o Grand Prix w Mińsku. Jedną z niewiadomych wciąż pozostaje kompozycja z Polski. Zdradzamy kilka szczegółów dotyczących prac nad piosenką, którą zaśpiewa Roksana Węgiel.

Zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids zaprezentuje Europie singiel pt. Anyone I Want to Be, powstały w wyniku współpracy z zagranicznymi producentami. O warstwę muzyczną zadbają:

  • Nathan Duvall z Wielkiej Brytanii, członek zespołu Disciples, najbardziej znany z nagrania wraz ze szkockim DJ-em przeboju How Deep Is Your Love,
  • Maegan Cottone – pochodząca ze Stanów Zjednoczonych twórczyni wielu hitów brytyjskiego zespołu Little Mix,
  • Cutfather – duński producent, który w trakcie swojej 30-letniej kariery współpracował już z gwiazdami Eurowizji, w tym m.in. z Jessicą Mauboy (Australia 2018), Ericiem Saade (Szwecja 2011), Basimem (Dania 2014) czy Isis Gee (Polska 2008), ale także ze światowej sławy artystami, takimi jak Kylie Minogue czy Christina Aguilera.

Swój wkład w powstanie utworu będą mieć także inni skandynawscy muzycy, Peter WallevikDaniel Heløy Davidsen, twórca sukcesu Czesława Mozila.

Tekst napiszą Patryk Kumór, wokalista i producent, uczestnik programu Must be the Music. Tylko Muzyka wraz z Małgorzatą Uściłowską, czyli Lanberry, która rok temu starała się o udział w dorosłej Eurowizji z piosenką Only Human. Wiemy, że konkursowy utwór będzie utrzymany w średnim tempie i ukaże się przed 10 listopada.

Roksana Węgiel została wybrana wewnętrznie przez Telewizję Polską (TVP) na reprezentantkę naszego kraju w dziecięcej Eurowizji. Dotychczas nagrała piosenki Żyj i Obiecuję, a także, wraz ze swoją trenerką z programu The Voice Kids, Edytą Górniak, singiel Zatrzymać Chwilę, który promuje trzecią część filmu Hotel Transylwania. Polska będzie uczestniczyć w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz piąty. Dotychczas najlepszym rezultatem w historii naszych startów jest ósme miejsce Alicji Regi.

Źródła: junioreurovision.tv, strony internetowe muzyków i wytwórni, opracowania własne

Foto: Roksana Węgiel

2 KOMENTARZE