Znamy kolejną gwiazdę, która zagra w eurowizyjnej produkcji Netflixa. Ogromnych emocji dostarczyła nam Eurowizja Junior – poznaliśmy prowadzących Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach oraz dwie nowe jego uczestniczki. Sprawdźcie, co jeszcze istotnego wydarzyło się w tym tygodniu!

30 sierpnia – tę datę powinni zapamiętać wszyscy fani konkursu Eurowizji. Wtedy bowiem poznamy miasto, które ugości przyszłoroczną Eurowizję. W grze pozostały dwa – Rotterdam i Maastricht. Ogłoszenie nastąpi w specjalnym programie telewizyjnym na kanale NPO 1. Cały program będzie poświęcony przygotowaniom Holendrów do konkursu. Wiemy już, że decyzja dotycząca wyboru gospodarza Eurowizji 2020 ma nastąpić dokładnie o 11:58. Bardziej dociekliwi fani dotarli do informacji, że włodarze miast dowiedzą się o tym już o godzinie 11:30. Śledźcie w piątek nasz portal – z pewnością poinformujemy Was jako jedni z pierwszych!

Europa przygotowuje się do startu preselekcji

Kolejne kraje odkrywają powoli karty. W tym tygodniu przenosimy się na zachód, gdzie ogłoszono sposób wyboru w Portugalii. Stacja RTP potwierdziła, że swojego reprezentanta wybierze, tradycyjnie już, podczas Festival da Canção. Sam format znacząco się nie zmienia. W konkursie weźmie udział 16 utworów. 14 z nich pochodzić będzie od zaproszonych kompozytorów, jeden z show radiowego Master Class, a szesnasty utwór (i tu nowość!) z otwartych zgłoszeń. Dokładnej daty festiwalu jeszcze nie znamy. Wszyscy chętni spróbowania swoich sił w portugalskich eliminacjach mają czas na wysłanie swojej propozycji do portugalskiego nadawcy do 15 października.

Czarne chmury wiszą nad hiszpańskim sposobem selekcji. Ostatnie dwa lata stały pod znakiem Operación Triunfo, jednak w tym roku pojawiły się wątpliwości fanów co do tego sposobu wyłonienia reprezentanta. Powodem zaniepokojenia okazują się daty castingów, bowiem ruszają one w tym roku wyjątkowo późno. Fani konkursu obawiają się, że hiszpański nadawca nie wyrobi się przed zakończeniem sezonu. Szefowa delegacji hiszpańskiej, Ana Bordas, zapytana o plany na przyszły rok odparła, że prace nad formatem preselekcji trwają od maja, jednocześnie nie wykluczając wyboru wewnętrznego.

Demi Lovato w filmie o Eurowizji

Od pewnego czasu dochodzą zza oceanu kolejne szczegóły dotyczące najnowszego filmu kręconego przez platformę Netflix. Tym razem do obsady dołączyła Demi Lovato, piosenkarka, jurorka programu X-Factor oraz aktorka filmowa i telewizyjna, znana z udziału w produkcjach muzycznych Camp RockJonas Brothers czy Glee. Przypominamy, że w filmie zagrają także m.in. Pierce Brosnan, Rachel McAdams, Jóhannes Haukur Jóhannesson  czy Björn Hlynur Haraldsson. Więcej o tym, przeczytacie w jednym z naszych materiałów.

https://www.instagram.com/p/B1Z8nI7hLs-/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Eurowizja Junior – kto ją poprowadzi?

W czwartek podczas konferencji ramówkowej TVP, na której poinformowano o ofercie programowej stacji na jesień, zostali przedstawieni prowadzący tegoroczną Eurowizję Junior. Zostali nimi Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora. Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi główny koncert, a kto będzie dbał o uczestników w tzw. green roomie. Pewne jest jedno – TVP stawia na młodość.

Eurowizja Junior – kolejni reprezentanci

Malta i Ukraina wybrały swoje reprezentantki w konkursie. W Gliwicach barw Malty bronić będzie Eliana Gomez Blanco, która wygrała internetowe preselekcje w swoim kraju. Po sąsiedzku, z Ukrainy przyjedzie Sofija Iwanko, która wykona utwór Koły zdajetʹsia (pol. Kiedy się wydaje). Jest to zarazem pierwszy utwór tegorocznego konkursu, który znamy.

W finale Eurowizji Junior 2019 wystąpią wykonawcy z 19 państw. Do tej pory poza Hiszpanią i Maltą swoich reprezentantów wyłoniły cztery kraje: Gruzja (Giorgi Rostiaszwili), Hiszpania (Melani Garcia), Macedonia Północna (Mila Moskow), Kazachstan (Erżan Maksim). Polska wybierze swojego przedstawiciela dzięki programowi TVP2 Szansa na sukces. Konkursowe piosenki przedstawiły za to nadawcy w Holandii oraz na Białorusi.

Źródło: NPO.nl, junioreurovision.tv, escextra, TVP, RTP.pt