Dziś rozpoczęły się próby przed 14. Konkursem Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jak zaprezentowali się uczestnicy konkursu, który już w tą niedzielę odbędzie się na Malcie?

Wszystkie delegacje uczestników Eurowizji Junior 2016 są już na Malcie. Wczoraj odbyła się ceremonia otwarcia 14. JESC, a dziś miała miejsce pierwsza część prób do Konkursu. Na scenie mieli okazję zaprezentować się reprezentanci Włoch, Irlandii, Cypru, Holandii, Izraela, Macedonii, Malty oraz Polski. Opis próby Oliwii Wieczorek znaleźć można tutaj.

Przypominamy, że próby nie mają nic wspólnego z kolejnością startową, która została ustalona dziś rano. Ich rozkład został dużo wcześniej ustalony przez producentów.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się dziś reprezentantka Włoch, Fiamma Boccia. Jej piosenka, Cara Mamma typowana jest do zajęcia bardzo wysokiej lokaty w Konkursie. Prezentacja do łapiącego za serce utworu jest dość skromna, co może być atutem włoskiego występu.

https://www.instagram.com/p/BM1QWzXjip5/?taken-by=esc_slo

 

Jako druga zaprezentowała się Zena Donelly z Irlandii. Wokalista utworem Bríce Ar Bhríce otworzyć ma niedzielne zmagania. W przeciwieństwie do reprezentantki Włoch typowana jest raczej do zajęcia niskiego miejsca. Na prezentację składają się niebieskie wizualizacje nocnego nieba oraz dym.

https://www.instagram.com/p/BM1QpZBjgPu/?taken-by=esc_slo

Cypryjczyk George Michaelides zaśpiewa najbardziej dyskotekową propozycję w tegorocznej stawce Juniora – Dance Floor. Wyspiarski występ należeć będzie również do najciekawszych. Zobaczymy nie tylko popisy taneczne, ale także choreografię z bębnami. Wokalnie młody wokalista brzmi słabiej niż w wersji studyjnej.

https://www.instagram.com/p/BM1Q1NGDxjV/?taken-by=esc_slo

 

Kolorowo, radośnie i dziecinnie – tak wyglądać będzie występ reprezentantek Holandii, zespołu Kisses. Stefania, Kymora oraz Sterre śpiewające utwór Kisses and Dancin’ wydają się być jednymi z najsympatyczniejszych uczestniczek Dziecięcej Eurowizji. Czy urok dziewczynek przełoży się na ostateczny dobry wynik zakochanych w Juniorze Niderlandów?

https://www.instagram.com/p/BM1RDVZjbWP/?taken-by=esc_slo

 

Drudzy w historii reprezentanci Izraela, duet Shiry oraz Tima w niedzielę zaprezentują utwór Follow my heart. Tu również zaobserwujemy wizualizację nocnego nieba. Dzieci wykonują skromny układ choreograficzny. Shira wydaje się być mocno zdominowana przez towarzyszącego jej na scenie Tima.

https://www.instagram.com/p/BM1YDD1jk1X/?taken-by=esc_slo

 

Macedonia jest krajem, który na Eurowizji dla Dzieci radzi sobie raczej średnio. Sytuacja może się odmienić za sprawą Martiji Stanojković. Jej utwór Love Will Lead Our Way należy do grona tegorocznych faworytów. Na prezentację składa się układ taneczny wykonywany wspólnie z trzema towarzyszącymi chórzystkami oraz różowe wizualizacje. Całość wygląda bardzo zgrabnie.

https://www.instagram.com/p/BM1dAsQDlob/?taken-by=esc_slo

 

Jako kolejna pojawiła się na scenie reprezentantka gospodarzy Christina Magrin z sympatycznym utworem Parachute. Maltanka również przyprowadziła na scenę tancerki. Wizualizacje są kolorowe, ale raczej ciemne. Sądząc po występie – Christinie ciężko będzie powtórzyć sukcesy swoich poprzedniczek – Destiny oraz Gai.

https://www.instagram.com/p/BM1oJFDj5qo/?taken-by=esc_slo

 

Jutro odbędą się kolejne próby. Na scenie o godz. 10.00 pojawią się reprezentantki Rosji,  a po nich Ukraina, Albania, Białoruś, Bułgaria, Armenia, Gruzja i Serbii. Australia o godz. 16:20 zamknie drugi dzień prób.

14. Eurowizja Junior odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 listopada na Malcie o godz. 16.00. Reprezentantka Polski, Oliwia Wieczorek zaprezentuje się jako ósma.

Foto: eurovision.tv