Okładka płyty "L'autre moi" Carli Lazzari - reprezentantki Francji (Eurowizja Junior 2019); Fot. Instagram

Mimo że Eurowizja Junior odbyła się już kilka miesięcy temu, wciąż wiele mówi się na temat uczestników konkursu, którzy odnoszą liczne sukcesy na rynkach muzycznych w swoich krajach, występują w telewizji i wydają nowe utwory. Dla kogo konkurs stał się furtką do wielkiej kariery? Czym obecnie zajmują się młodzi artyści?

Każda edycja konkursu, zarówno Eurowizji, jak i jej młodzieżowego odpowiednika, obfituje w nowych artystów, którzy debiutują na wielkiej scenie. Dla części z nich jest to ogromna szansa na zaprezentowanie się szerszej publice i zdobycie większego grona odbiorców, co zdecydowanie pomaga w rozwoju kariery. Eurowizja w Tel Awiwie przyniosła popularność takim artystom jak Duncan Laurence czy Mahmood. Nie inaczej było również w przypadku Eurowizji dla Dzieci organizowanej w Gliwicach. Jak potoczyły się losy młodych artystów z gliwickiej sceny?

Eurowizja Junior 2019: wielki triumf Viki Gabor i dalszy rozwój kariery

Po spektakularnym zwycięstwie w Gliwicach artystka, podobnie jak Roksana Węgiel rok wcześniej, w ramach nagrody za swój sukces wystąpiła podczas Sylwestra Marzeń w TVP2, gdzie zaprezentowała zwycięskie Superhero. Był to jednak jedynie początek poczynań młodej piosenkarki. Już w kilka dni później miała miejsce premiera jej utworu Ramię w ramię w duecie z Kayah. Piosenka szybko stała się radiowym hitem w Polsce, docierając na 4. miejsce na liście najczęściej granych utworów w rozgłośniach radiowych.

Pod koniec stycznia ogłoszono nominacje do polskich nagród muzycznych Fryderyki 2020, których rozdanie zostało odroczone z powodu pandemii koronawirusa. Viki otrzymała nominację w dwóch kategoriach: fonograficzny debiut roku oraz utwór roku (Superhero).

Getaway, Still Standing, Forever and a night

W kolejnych miesiącach w serwisach streamingowych pojawiły się jeszcze trzy utwory artystki. Najpierw swoją premierę miało Getaway, do którego teledysk nakręcono w Los Angeles. Na początku czerwca ukazała się kompozycja Still Standing, której autorkami są sama Viki oraz jej siostra Melisa. Kilka dni temu do sieci trafiło również Forever and a night. Czy najnowszy singiel artystki również stanie się hitem na miarę Superhero? Przekonamy się niebawem.

Liza Misnikova w The Voice Kids

Już w trakcie finału Eurowizji Junior w Gliwicach zaczęły pojawiać się informacje, jakoby reprezentantka Białorusi, Liza Misnikova, miała wziąć udział w polskiej wersji popularnego programu, The Voice Kids 3. Wokalistka pojawiła się w 10. odcinku przesłuchań w ciemno, wykonując utwór Break Free Ariany Grande. Zdobyła uznanie jurorów, przechodząc do następnego etapu rywalizacji. Ostatecznie trafiła do drużyny Tomsona i Barona, gdzie dotarła do etapu bitew. Udział w programie przyniósł młodej artystce popularność w Polsce, więc niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości może zadebiutować na polskim rynku fonograficznym.

Eurowizja Junior: Carla Lazzari wydała debiutancką płytę!

Za sprawą udziału w Eurowizji Junior, reprezentantka Francji, Carla Lazzari, zdobyła dużą popularność w swoim kraju. Jej konkursowy utwór Bim Bam toi, z którym zajęła 5. miejsce, zyskał rozgłos w aplikacji TikTok, natomiast sam teledysk utworu w serwisie Youtube obejrzano ponad 57 milionów razy, co stanowi absolutny rekord wśród piosenek z Eurowizji Junior. Na fali sukcesów Carla przystąpiła do pracy nad swoją debiutancką płytą. Krążek nosi tytuł L’autre moi, a jego premiera miała miejsce w czerwcu tego roku. Zawiera 13 piosenek, w tym eurowizyjne Bim Bam toi oraz utwór promocyjny o tym samym tytule co cały album artystki. Wśród kompozycji pojawia się także utwór o tematyce ekologicznej – Planète À Louer (fr. Planeta Do Wynajęcia).

Nowości muzyczne ze wschodu

Wszystko wskazuje na to, że karierę rozpoczyna także najmłodsza uczestniczka zeszłorocznej Eurowizji Junior, czyli Rosjanka, Tanja Mieżencjewa. Młoda wokalistka od czasu występu w konkursie (zaśpiewała utwór A Time For Us w barwach Rosji wraz z Denberełem Oorżakiem – razem zajęli 13. miejsce) wydała już dwa utwory: Молоды oraz Неоновый рюкзак. Obie kompozycje są utrzymane w klubowym klimacie.

Źródła: eska.pl; interia.muzyka.pl; eurovision-fr.net; 20minutes.fr