Przeczytaj, który numer startowy dostała Alicja Rega oraz kiedy nasza reprezentantka będzie miała swoją pierwszą próbę.

Eurowizja Junior w stolicy Gruzji, Tbilisi, zbliża się wielkimi krokami. Już w przyszłą niedzielę finał konkursu, który będzie można śledzić na żywo za pośrednictwem TVP2. Tymczasem polska reprezentantka Alicja Rega, oraz nasi akredytowani dziennikarze są już na miejscu, gdzie czeka ich bardzo intensywny tydzień. Jak prezentuje się rozkład prób oraz innych aktywności w ciągu nadchodzących dni?

Jutro uczestnicy konkursu odwiedzą m.in. gruzińską fabrykę lemoniady i piwa oraz jedno z największych w regionie centrów handlowych. W środę, 22. listopada, między 11:20, a 12:00 pierwsza próba z udziałem młodej polskiej wokalistki, Alicji Regi. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbędzie się również nagranie pocztówki. Na czwartek zaplanowano kolejne aktywności związane ze zwiedzaniem stolicy, w tym wizytę w gruzińskiej restauracji. W piątek, 24. listopada, między 13:30, a 14:00 druga próba naszej artystki. Godzinę później odbędzie się polska konferencja prasowa.W sobotę, na dzień przed transmisją wielkiego finału, odbędą się jeszcze dwie próby generalne całego konkursu.

Ustalono już także kolejność, w jakiej zaprezentują się poszczególni artyści podczas finału konkursu. Polska wystąpi jako druga.

Pełna kolejność prezentuje się następująco:

 1. Cypr
 2. Polska
 3. Holandia
 4. Armenia
 5. Białoruś
 6. Portugalia
 7. Irlandia
 8. Macedonia
 9. Gruzja
 10. Albania
 11. Ukraina
 12. Malta
 13. Rosja
 14. Serbia
 15. Australia
 16. Włochy

źródło: własne, fot. EBU