W dniu wczorajszym swoją premierę miała piosenka, która reprezentować będzie Włochy podczas Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w listopadzie. W barwach Italii wystąpi Fiamma Boccia z utworem Cara Mamma.

W tym roku włoski nadawca RAI zdecydował o wyborze wewnętrznym (w związku z wygaśnięciem show Ti lascio una canzone, który pełnił role lokalnych preselekcji) i na swoją przedstawicielkę wyznaczył utalentowaną 12-latkę – Fiammę Boccię. Młoda artystka wykona piosenkę Cara Mamma, którą skomponowała wraz z Marco Iardellą i Alessandro Ghironim.

Fiamma posiada ugruntowane wykształcenie muzyczne; nic zatem dziwnego, iż zaangażowała się w pracę nad własnym utworem. Śpiewu i gry na pianinie uczy się od 4. roku życia, a obecnie jest częścią chóru Piccolo Coro Melograno w swojej rodzinnej Florencji. Brała udział w znanym włoskim festiwalu Zecchino d’Oro, na którym w roku 2013 zajęła 2. miejsce z piosenką Ninnaneve. Z pewnością chciałaby poprawić lub co najmniej powtórzyć ten wynik 20. listopada w Valletcie.

źródła: eurofestivalnews, junioreurovision

fot. RAI