Rusza Eurowizja Junior 2021. We wtorek w paryskiej La Seine Musicale swoje pierwsze próby będzie mieć dziewięcioro uczestników, w tym Sara James z Polski, która zaśpiewa jako ostatnia. Sprawdź harmonogram prób i śledź na bieżąco pojawiające się zdjęcia i nagrania z występów.
Znamy już kolejność startową Eurowizji Junior 2021. Konkurs otworzą Niemcy, a zamknie Portugalia. Sara James wystąpi z trzecim numerem startowym, tuż po Gruzji, a przed Maltą.
Eurowizja Junior 2021: pierwszy dzień prób. Kto wystąpi?
Organizatorzy rozplanowali próby dziewięciu krajów. Każdy uczestnik otrzyma 40 minut na zapoznanie się ze sceną oraz na kilka występów. Co ważne, próby nie są ułożone w kolejności startowej, tym samym dziś Sara James wejdzie na scenę La Seine Musicale nie jako trzecia, a jako dziewiąta. Pozostali młodzi wykonawcy nagrają dziś swoje eurowizyjne pocztówki, które poprzedzą ich prezentacje.
- 9:00-9:40 – Portugalia 🇵🇹
- 9:50-10:30 – Irlandia 🇮🇪
- 10:40-11:20 – Malta 🇲🇹
- 11:30-12:10 – Holandia 🇳🇱
- 12:20-13:00 – Niemcy 🇩🇪
- 14:00-14:40 – Włochy 🇮🇹
- 14:50-15:30 – Gruzja 🇬🇪
- 15:40-16:20 – Hiszpania 🇪🇸
- 16:30-17:10 – Polska 🇵🇱
Artykuł w fazie aktualizacji. Po każdej próbie będziemy zamieszczać zdjęcia, filmy oraz opis, jak może wyglądać konkursowy występ danego uczestnika.
🇵🇹 Portugalia: Simão Oliveira – O Rapaz
Simão Oliveira ma 14 lat, stroni od cyfrowych technologii i od najmłodszych lat lubi melancholijne utwory oraz spędzać czas na łonie natury. Tę wrażliwość czuć w utworze O Rapaz, z którym Simão wystąpi jako ostatni w finale Eurowizji Junior 2021. Sam występ jest bardzo prosty, a jednocześnie klimatyczny. O atmosferę dbają światła i czarno-białe kadry Portugalii, które pasują do charakteru piosenki. W głównej części występu zobaczymy jednak jedynie czarne tło i białą wiązkę światła. Reprezentant Portugalii zaprezentuje się na scenie sam, a ubrany jest elegancko – w czarne spodnie, brązową marynarkę i charakterystyczny kaszkiet.
🇮🇪 Irlandia: Maiú Levi Lawlor – Saor (Disappear)
Maiú jest zwycięzcą irlandzkich selekcji do Eurowizji Junior. Na scenie w La Seine Musicale zaprezentuje się z rockowym i młodzieżowym utworem Saor (Disappear). Podczas występu reprezentanta Irlandii zobaczymy migające światła oraz ścianę wypełniającą się kolorem. Głównym elementem i motywem przewodnim będzie droga, a w tle na wizualizacjach zobaczymy dom mieniący się różnymi odcieniami. Strój Maiu jest typowy dla ubioru dzisiejszych nastolatków – stonowane kolory i klasyczne połączenie beżu z brązem.
🇲🇹 Malta: Ike i Kaya – My Home
Ike i Kaya to również zwycięzcy selekcji w swoim kraju. Kaya wnosi do utworu popowy wokal, zaś Ike rap. Razem współtworzą i biorą udział w różnego rodzaju konkursach od kilku lat, co widać i słychać również na scenie La Seine Musicale. Występ rozpoczyna Kaya, śpiewając na ozdobionym kwiatami bujanym fotelu, co łudząco przypomina prezentację znaną z selekcji. W tle widzimy jasne wizualizacje. Jednak głównym motywem przewodnim jest natura, dlatego w drugiej części utworu na wizualizacjach i elementach scenicznych znajdziemy ścianę zieleni z widocznymi liśćmi paproci czy monstery. Na koniec na tym tle pojawi się nazwa duetu wraz z tytułem piosenki.
🇳🇱 Holandia: Ayana – Mata Sugu Aō Ne
Prezentacja Ayany jest podobna do tej, którą znamy z Junior Songfestival. Na scenie zobaczymy tradycyjne elementy dla japońskiej kultury – są wachlarze, charakterystyczne stroje, a tancerki wykonują taniec „kamigata mai”. Tłem do występu są wizualizacje kwitnącej wiśni – symbolu Japonii. To wszystko ma oddawać przesłanie piosenki Mata Sugu Aō Ne. W ten sposób Ayana chce podkreślić tęsknotę za rodziną, której nie może odwiedzić z powodu pandemii COVID-19.
🇩🇪 Niemcy: Pauline – Imagine Us
Czas na propozycję, która otworzy Eurowizję Junior 2021. Pauline przenosi na scenę klimat, który znamy z teledysku do piosenki Imagine Us. Jest kolorowo i bardzo energicznie. W wizualizacjach dominuje fiolet, a na ekranach zobaczymy także animowane ludziki. Pauline towarzyszą dwie tancerki trzymające znaki z kulą ziemską.
🇮🇹 Elisabetta Lizza – Specchio (Mirror On The Wall)
Przyszła pora na kolejną przedstawicielkę mocniejszych brzmień. Na scenie zameldowała się reprezentantka Włoch, której towarzyszą cztery tancerki ubrane w białe bluzki z lusterkami odbijającymi światło. Z tym motywem koresponduje sukienka Elisabetty. Jak przystało na fankę rocka, strój Włoszki zawiera także czarną, skórzaną ramoneskę. W zależności od tempa utworu scena mieni się różnymi kolorami – od stonowanego turkusu i czerni po neonowy fioletowy i różowy. Na wizualizacjach znajdziemy także motyw maski.
🇬🇪 Niko Kajaia – Let’s Count The Smiles
Choć dziś prezentują się jako siódmi w kolejności, Gruzini wystąpią w niedzielnym finale z numerem drugim. Występ nawiązuje do teledysku do utworu Let’s Count The Smiles. Wizualizacje zawierają różne, pastelowe kolory i motywy geometryczne. Niko towarzyszą dwie tancerki w różnobarwnych strojach zawierających charakterystyczne wzory. Je również znajdziemy na spodniach reprezentanta Gruzji.
🇪🇸 Hiszpania: Levi Diaz – Reir
Kolejny niezwykle kolorowy występ przed nami. Istotnym elementem podczas tej prezentacji będzie nie tylko wokal Hiszpana, ale i choreografia. Na wizualizacjach zobaczymy bloki, ulice, latarnie i inne kadry animowanego miasta. Do nich nawiązują także instalacje, dostępne na scenie podczas występu. Reprezentantowi Hiszpanii towarzyszy czwórka tancerzy – dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Obserwatorzy z ramienia Europejskiej Unii Nadawców zapowiadają, że na niedzielę Levi Diaz szykuje dla widzów niespodziankę.
🇵🇱 Polska: Sara James – Somebody
Obiektywnie trzeba stwierdzić, że występ Sary James wyróżnia się na tle pozostałych prób, które odbyły się dziś w La Seine Musicale. Na wizualizacjach zobaczymy m.in. wielkie drzewo na mieniącym się, różnokolorowym tle czy kulę ziemską. Wszystko, co widzimy na zdjęciach jest utrzymane w spójnej kolorystyce, będącej połączeniem różu, fioletu i granatu. Oko cieszy wspomniana już choreografia zawierająca elementy baletu, a jej siłą jest synchronizacja wszystkich tancerek na scenie. Podczas niedzielnego finału nie zabraknie także pirotechniki.