Eurowizja Junior - prowadzący konkurs: Mateusz Szymkowiak i Agata Konarska podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Kolejni prezenterzy Telewizji Polskiej dołączyli do zespołu gospodarzy Eurowizji Junior. W roli prowadzących zobaczymy Roksanę Węgiel, Idę Nowakowską i Aleksandra Sikorę. Ceremonię otwarcia poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a za konferencje prasowe będzie odpowiadać Agata Konarska.

Telewizja Polska odkryła kolejne karty. Dziś w programie Pytanie na Śniadanie poznaliśmy kolejną parę prezenterów, która uzupełni skład gospodarzy Eurowizji Junior. Podobnie do dorosłej Eurowizji ceremonię otwarcia i konferencje prasowe poprowadzą inni reporterzy. Będą to Agata  Konarska i Mateusz Szymkowiak. Co ciekawe, duet miał już szansę współpracować podczas tegorocznego Festiwalu w Opolu.

Eurowizja Junior: prowadzący wybrani!

Agata Konarska to 46-letnia dziennikarka, córka byłego posła i dyplomaty, Włodzimierza Konarskiego, która pierwsze kroki w świecie mediów stawiała biorąc udział w konkursie  dla modelek Twarz Roku. Prawie ćwierć wieku temu rozpoczęła swoją przygodę z Telewizją Polską, głównie występując na antenie TVP Polonia. Tam prowadziła programy publicystyczne i informacyjne (Racja Stanu, Polonia 24, Halo Polonia) czy rozrywkowe (Brawo bis). W ostatnich latach była m.in. gospodynią programu śniadaniowego Kawa czy Herbata oraz prezenterką podczas tegorocznej edycji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Reporterka zna także biegle trzy języki obce, w tym angielski, co niewątpliwie stanowi jej atut w kontekście prowadzenia międzynarodowego wydarzenia.

https://www.instagram.com/p/ByDLebuirDH/

Mateusz Szymkowiak to 32-letni prezenter, prowadzący w ostatnich latach najbardziej popularne programy w Telewizji Polskiej. Pracę w telewizji rozpoczynał w 2006 roku w nieistniejącej dziś już stacji VIVA Polska. W 2011 roku trafił do TVP, gdzie sprawdził się w roli reportera zza kulis w formacie The Voice of Poland. W kolejnych latach mogliśmy oglądać Mateusza Szymkowiaka w Pytaniu na Śniadanie czy tego lata podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki. Prezenter zna Eurowizję od podszewki. Dwukrotnie był sekretarzem podczas konkursu w 2018 i 2019 roku, kiedy to podawał punkty przyznane przez polskie jury. Ponadto realizował zakulisowe materiały z naszymi reprezentantami na Eurowizji Junior 2018 oraz Eurowizji 2019. Co ciekawe, to także były członek Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska.

Wcześniej TVP ogłosiła, że prowadzącymi Eurowizję Junior będą także Ida Nowakowska, tancerka, jurorka programu Dance, dance, dance, gospodyni Pytania na Śniadanie oraz Wakacyjnej Trasy Dwójki; Aleksander Sikora, który również współprowadzi ostatnie dwa formaty; a także Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji 2019.

Eurowizja Junior 2019: wiemy, kto poprowadzi finał w Gliwicach!

Źródła: eska.pl, onet.pl, pytanienasniadanie.tvp.pl radiozet.pl, tvp.pl

9 KOMENTARZE

  1. […] W tegorocznym konkursie wezmą udział przedstawiciele 19 krajów. Po 13 latach przerwy na Eurowizję Junior powracają Hiszpanie.  Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel. Ceremonię otwarcia poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a konferencje prasowe – Agata Konarska. […]

  2. […] W tegorocznym konkursie wezmą udział przedstawiciele 19 krajów. Po 13 latach przerwy na Eurowizję Junior powracają Hiszpanie. W tym roku nie usłyszymy młodych artystów z Azerbejdżanu oraz Izraela. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel. Ceremonię otwarcia poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a konferencje prasowe – Agata Konarska. […]

  3. […] Już 24 listopadach po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się Eurowizja Junior 2019. Przypomnijmy, że reprezentantką kraju-gospodarza została w tym roku Wiktoria Viki Gabor. Eurowizję Junior poprowadzą Aleksander Sikora, Ida Nowakowska oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni imprezy, Roksana Węgiel. Ceremonię otwarcia poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a konferencje prasowe – Agata Konarska. […]