Isabella Clarke wystąpi w barwach Australii podczas konkursu Eurowizji dla Dzieci 26 listopada 2017. Kim jest 13-letnia artystka?

26 listopada w stolicy Gruzji, Tbilisi, Australię będzie reprezentowała Isabella Clarke. Ta 13-letnia wokalistka pochodzi ze stanu Wiktoria, uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych, zdobyła 3 nagrody muzyczne, a w 2016 spełniła marzenia jako odtwórczyni głównej roli wokalnej w musicalu Victorian State Schools Spectacular. Jest łakomczuchem, uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a muzyczne inspiracje czerpie z twórczości Beyoncé i Mary J. Blige.

Kandydatura Isabelle została wyłoniona przez australijskiego nadawcę ABC i jego partnera produkcyjnego Blink TV po konsultacjach z wiodącymi australijskimi wytwórniami płytowymi. Szef dziecięcej telewizji ABC, Michael Carrington, uważa, że Isabelle ma wyjątkowy głos i znakomicie prezentuje się na scenie, przez co wierzy w jej doskonały występ w konkursie. Artystka nie kryje radości, przyznaje, że jest zaszczycona i nie może się doczekać prób oraz filmowania teledysku do piosenki, którą poznamy jednak dopiero 8 października. Utwór ma być zabawny i chwytliwy.

Najlepszy jak dotąd wynik Australii na Eurowizji dla Dzieci to 5. miejsce wywalczone rok temu przez Alexę Curtis. Być może rekord ten uda się pobić w tym roku, ale pozostali uczestnicy też poważnie przygotowują się do rywalizacji. W Holandii zakończyły się półfinały, a 16 września o bilet do Tbilisi będą walczyć dwie wokalistki oraz chłopięcy kwarter. W holenderskich eliminacjach uczestnicy śpiewają jedynie utwory znanych artystów – piosenkę eurowizyjną poznamy po wyłonieniu reprezentanta. 26 września odbędą się z kolei eliminacje w Albanii, a udział w nich weźmie 16 wykonawców. Zaśpiewają oni premierowe utwory, jeden z nich usłyszymy w Tbilisi.

Także Polska szuka odpowiedniej piosenki na Eurowizję dla Dzieci. Tylko do 11 września można zgłaszać artystów i nagrania (więcej tutaj) – a już 1 października rozegrany zostanie Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017.

Źródło: junioreurovision.tv, eurovoix.com, eurowizja.tvp.pl;
Foto: junioreurovision.tv.

Poprzedni artykułBelgia wybiera wewnętrznie
Następny artykułSanremo 2018 w budowie. Chaos czy sukces?
Przemysław Jóźwik
Niepoprawny optymista z zamiłowaniem do muzyki, bez której nie potrafię żyć. Gust muzyczny mam tak różnorodny jak cała Eurowizja: od Britney Spears i Michaela Jacksona, przez Nirvanę, po Die Antwoord. Wśród polskich artystów najbardziej cenię Nosowską i Peszek. Ulubione piosenki eurowizyjne to Il Volo (Włochy 2015), Freaky Fortune feat. RiskyKidd (Grecja 2014), Jemini (UK 2003), Katrina and The Waves (UK 1997), Karoline Krüger (Norwegia 1988)... Jestem otwarty na ludzi, przeciwny wszelkim formom przemocy, tolerancyjny i wyrozumiały. Lubię otaczać się znajomymi, ale doceniam też chwile samotności, które potrafię konstruktywnie wypełnić. Moja rodzina to ukochany Bartuś i dwa przeurocze kociaki, Renio i Soksik. Nie dostałem się na dziennikarstwo (nie wiedziałem m,in. jak się wabił pies Waldorffa), więc zostałem fizykiem. W 2017 obroniłem doktorat pisząc o dyslokacjach krawędziowych w kryształach, w magisterce rozkminiałem dyslokację śrubową, a w licencjacie przyspieszoną ekspansję Wszechświata. Obecnie przebywam na stażu w Lizbonie. Od 1996 tworzę własną listę przebojów, którą kiedyś zainteresowało się nawet MTV, Eksponencjalny system liczenia punktów stosuję już od kilku lat do tworzenia rocznych rankingów mojej listy. W tym roku w oparciu o model eksponencjalny także EBU postanowiła liczyć punkty od jury podczas Eurowizji. Brawo EBU :)