Poznaliśmy nazwiska kolejnych dwóch młodych wykonawców, których zobaczymy na nadchodzącej Eurowizji dla Dzieci w Tbilisi. W ostatnich dniach swoich reprezentantów ogłosiły Macedonia oraz kraj gospodarzy – Gruzja.

Zarówno nadawcy z Macedonii, jak i Gruzji postawili na wybór wewnętrzny, w którym wskazani zostali byli uczestnicy programów typu talent show. Pierwszy z tych krajów reprezentować będzie 14-letnia Mina Blazev. Wokalistkę poznać mogli wcześniej widzowie dziecięcej wersji multibałkańskiego programu „Pinkove Zviezde”. Mina do udziału w Eurowizji Junior została wybrana poprzez szereg przesłuchań, które miały miejsce w ostatnim miesiącu.

Poważnie do tematu po raz kolejny podszedł nadawca gospodarzy – GPB. Komisja złożona ze specjalistów muzycznych wskazała na reprezentanta Gruzji, 12-letniego Grigola Kipshidze. Chłopiec zasłynął w swoim kraju, będąc finalistą… dorosłej wersji X-Factora. Jest on nie tylko utalentowany wokalnie, lecz także bardzo swobodnie czuje się na scenie. Piosenkę dla Grigola napisać ma Giga Kukhianidze, który odpowiada za wszystkie trzy zwycięskie gruzińskie piosenki z „Juniora”. Kipshidze będzie pierwszym w historii startów swojego kraju męskim solistą, choć w tym roku zmierzy się z przynajmniej dwoma innymi chłopcami – Miszą z Armenii oraz Gianlucą z Malty.

Utwory zarówno Miny, jak i Grigola powinniśmy poznać wkrótce.

W tym roku Eurowizja dla Dzieci po raz pierwszy odbędzie się w stolicy Gruzji, Tbilisi. Kraj ten trzy razy wygrał Konkurs, ostatni raz rok temu dzięki Mariam Mamadaszwili oraz utworowi Mzeo. 

źródło: eurovision-georgia.ge, wiwibloggs.com, escbubble.com

foto: funtime.ge