Eurowizja na kanapie: wywiad z Kasią Moś

0
236

Kasia Moś aktywnie spędza okres kwarantanny, znalazła jednak chwilę by porozmawiać z portalem eurowizja.org. Opowiedziała nam zarówno o doświadczeniach związanych z konkursem, jak i o projektach, które aktualnie realizuje. Jesteście ciekawi co dzieje się u Kasi?

Co słychać u Kasi Moś?

Oglądając nasz wywiad dowiecie się m.in. jak nasza ostatnia eurowizyjna finalistka oceniłaby szanse Alicji Szemplińskiej na nieodbytym konkursie, jaka piosenka z tegorocznej stawki utknęła jej najmocniej w pamięci oraz czy sama wróciłaby do eurowizyjnej rywalizacji. Kasia tłumaczy dlaczego  zdecydowała się na tak mocną w przekazie odpowiedź na wyzwanie #hot16challange.  Mówi o przygotowaniach do dużego internetowego koncertu, który już w poniedziałek zagra wraz z AUKSO. Opowiada również o bardziej osobistych kwestiach. Jeśli ciekawi jesteście, ile zwierzaków aktualnie Kasia trzyma pod swoim dachem – koniecznie odpalcie wywiad!

Kasia Moś i Eurowizja

Kasia Moś reprezentowała Polskę 3 lata na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie z piosenką „Flashlight”. Autorami konkursowego utworu, poza samą wokalistką, są Rickard Bonde Truumeel oraz Pete Barringer. Eurowizyjny start zakończył się umiarkowanym sukcesem – Kasia awansowała do finału z dziewiątego miejsca, by ostatecznie zakończyć konkursową przygodę na 22 lokacie z 64 punktami. W półfinale otrzymała dwie „dwunastki” – od jury australijskiego oraz widzów brytyjskich. Wcześniej swoich sił w polskich preselekcjach próbowała dwukrotnie – z piosenką „I Wanna Know” (Piosenka dla Europy 2006) oraz „Addiction” (Krajowe Eliminacje 2016). W 2018 roku wraz z kolegami z eurowizyjnej sceny, duetem Norma John, nagrała utwór „Wild Eyes”. Piosenka ta osadzona jest w bardzo bliskiej Kasi tematyce ochrony przyrody. Muzycy połączyli siły w czasie koncertu w w sali NOSPR w Katowicach, gdzie zaśpiewali w akompaniamencie AUKSO.

W najbliższy poniedziałek, 15 czerwca, o godz. 19:00 Kasia Moś ponownie wraz z muzykami Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy „AUKSO” zagra unikalny koncert internetowy, transmitowany przez Fabrykę Koncertów.

Kasia Moś & AUKSO – koncert w poniedziałek, 15 czerwca 2020, o godz. 19:00

WYWIAD: prowadząca – Aleksandra Wąsek, montaż – Adam Walkiewicz