Magdalena Tul, wywiad z reprezentantką Polski w 2011 roku

Gościem wirtualnej kanapy naszego cyklu wywiadów była Magdalena Tul, reprezentantka Polski na Eurowizji 2011. Co słychać u wokalistki, jakie fakty zdradziła, co opowiedziała o piosence nagranej z synem? 

Magdalena Tul: wywiad 

W rozmowie z Magdaleną Tul poruszyliśmy ostatnio gorący w mediach temat piosenki Empty town, która w nawiązaniu do aktualnych wydarzeń na świecie, powstała we współpracy wokalistki z jej dzieckiem. Za produkcję utworu odpowiada 12-letni syn artystki: Jest to trochę takie „wow” dla mnie, bo bardzo dojrzale do tego podchodzi. Wokalistka zapowiedziała także opublikowany już Hot16Challenge.

Wokalistka przyznała też, że Konkurs Piosenki Eurowizji ma dla niej duże znaczenie i że próbowała na niego wrócić. Zgłosiła się także do polskich preselekcji w tym roku i zakwalifikowała się do stawki eurowizyjnej Szansy na sukces, ale zrezygnowała ze startu z powodu formy preselekcji. Przyznała też, że powracając na Eurowizję, czułaby się pewniej i pomimo wyznania, wiedziałaby czego unikać i jak radzić sobie z wyzwaniem. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. Wyraziła też sympatię dla Alicji Szemplińskiej i pochwaliła utwór Empires oraz wsparła społeczność fanowską, radzącą sobie z rokiem bez Eurowizji. Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych artystycznych projektów.

Magdalena Tul: kim jest wokalistka?

Magdalena Tul urodziła się w 1980 roku, a ogólnokrajową popularność zdobyła jako wokalistka w programie Jaka to melodia? W 2011 roku zwyciężyła Krajowe Eliminacje do Eurowizji z piosenką Jestem. Wykonała ją w polskich barwach, zajmując z problemami technicznymi 19. miejsce w półfinale. Nadal pozostaje obecna w społeczności eurowizyjnej, ale pojawiła się m.in. w programie The Voice of Poland. W latach 2014 i 2017 była członkinią polskiego jury, oceniającego uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji.