Zespół Tulia połączył siły z portalem eurowizja.org, inaugurując nowy cykl wywiadów internetowych z artystami Konkursu Piosenki Eurowizji. Zobacz, jak zespół wspomina swój udział w Eurowizji 2019, jakie ma plany na przyszłość oraz jak spędza czas na kwarantannie. 

Podczas rozmowy z artystkami zespołu Tulia czyli Tulią Biczak, Patrycją Nowicką i Dominiką Siepką wspominaliśmy nie tylko udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019, ale także emocje jakie towarzyszyły zespołowi podczas wydania pierwszego singla Jeszcze Cię Nie Ma (2018): mamy do tego utworu ogromny sentyment i na zawsze będzie miał specjalne miejsce w naszych sercach. Praca była bardzo szybka i energetyczna, jak zawsze u nas. Utwór jest słodko – gorzki, jest nie czarny ani biały, wzbudza wiele emocji – i dlatego może jest lubiany przez słuchaczy.

Artystki wspominały również wydarzenia, które odbywały się dokładnie rok temu, czyli przygotowania do Eurowizji 2019: to były bardzo fajne emocje przed konkursem, ekscytacja, radość. Szkoda, że się skończyło jak skończyło, ale będziemy na pewno bardzo dobrze wspominać ten czas. A rok temu dokładnie byłyśmy na warsztatach śpiewu, przygotowując jak najlepiej utwór Pali Się. Bardzo przeżywałyśmy to wszystko, są to bardzo mocne emocje, które rzutują na nas do tej pory.

Co wiemy o grupie Tulia?

Tulia to grupa składająca się z trzech wokalistek: Patrycji Nowickiej, Dominiki Siepki i  Tulii Biczak. Artystki łączą klasyczne wokale z folkową muzyką i nowoczesną produkcją. Przełomem w ich karierze był sukces nagranego coveru do przeboju grupy Depeche Mode – Enjoy the Silence. W 2018 wystąpiły na gali rozdania Fryderyków razem z Natalią Nykiel oraz Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan). W maju tego samego roku formacja wzięła udział w konkursie premier podczas Festiwalu w Opolu z piosenką Jeszcze Cię Nie Ma. Grupa zdobyła trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS.

Zaraz po festiwalu w Opolu wydały swój debiutancki album zatytułowany Tulia. Krążek pokrył się platyną oraz dotarł do 7. miejsca najczęściej kupowanych płyt. Ostatnim utworem, który promował album była piosenka Pali się, która reprezentowała Polskę poczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie. 9 marca zespół otrzymał Nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyka” za fonograficzny debiut rok. Końcówka roku 2019 zaobfitowała w nowy singiel Rzeka, który zwiastuje nową płytę zespołu.

prowadzenie wywiadu, montaż: Maria Baładżanow