Eurowizja w komedii Netflixa: premiera już 26 czerwca! Fot. moviezine.se

Już 26 czerwca Eurowizja zagości na platformie Netflix. Mowa tu o filmie Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga, który wyprodukował Will Ferrell. Na tydzień przed oficjalną premierą poznaliśmy kolejną garść informacji dotyczących komedii. Na ekranie zobaczymy gwiazdy Eurowizji.

Pomysł, by nakręcić film o Eurowizji, powstał już dawno temu. Will Ferrell, amerykański aktor, producent i główny bohater komedii Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga pierwszy raz zetknął się z konkursem ponad dwie dekady temu. Eurowizję pokazał mu kuzyn jego przyszłej żony, z pochodzenia Szwedki. Edycja konkursu z 1999 i szereg kolejnych, które z zaciekawieniem oglądał, stały się inspiracją do rozpoczęcia prac nad realizacją filmu. Ten powstawał w ostatnich dwóch latach, a sam Ferrell gościł Eurowizje w Lizbonie i Tel Awiwie, by móc jak najbardziej wiernie odtworzyć klimat konkursu. Kadry z ubiegłorocznej edycji – scenę czy miejsca konferencji prasowych – zobaczymy w filmie. To jednak nie jedyne nawiązania do eurowizyjnych realiów. W filmie wystąpi szereg artystów mających za sobą udział, a nawet zwycięstwo w konkursie.

Netflix pokaże film o Eurowizji. Znamy kolejne szczegóły!

Eurowizja w komedii Netflixa: których artystów zobaczymy?

Jak podaje szwedzki portal Moviezine, specjalizujący się w informowaniu i recenzowaniu najnowszych premier filmowych, w filmie zobaczymy aż 11 artystów, którzy brali wcześniej udział w Eurowizji. W tym gronie jest aż sześciu zwycięzców. Są to Alexander Rybak (Norwegia 2009), Loreen (Szwecja 2012), Conchita (Austria 2014), Jamala (Ukraina 2016) i Netta (Izrael 2018). Wcześniej informowaliśmy także, że Salvador Sobral (Portugalia 2017) wcieli się w rolę ulicznego grajka.

Role epizodyczne zagra także pięciu innych wykonawców, których pamiętamy do dziś. Wystąpią: Jessy Matador (Francja 2010), Elina Neczajewa (Estonia 2018), Anna Odobescu (Mołdawia 2019), John Lundvik (Szwecja 2019) czy Bilal Hassani (Francja 2019). Eurowizyjne występy skomentuje Graham Norton, który od 2009 roku corocznie komentuje konkurs dla BBC.

Eurowizyjny wątek usłyszymy także w głównej piosence, która promuje film. Utwór Volcano Man wykonuje Molly Sanden, reprezentantka Szwecji na Eurowizji Junior 2006. To także trzykrotna uczestniczka szwedzkich selekcji, Melodifestivalen (2009, 2012, 2016). Najwyższe miejsce (piąte) zajęła przed ośmioma laty z utworem Why Am I Crying? 

Poznaj tekst piosenki „Volcano Man” z filmu o Eurowizji!

Co ciekawe, główny motyw filmu Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga doczekał się już kilku coverów wykonanych przez byłych uczestników Eurowizji. Swoje wersje piosenki nagrali m.in. Elina Neczajewa, Jamala, Dadi Freyr czy Anna Odobescu.

Eurowizja w komedii Netflixa: kto jeszcze wystąpi w filmie?

W filmie Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga zobaczymy mieszaną obsadę amerykańsko-islandzką. W rolach głównych sam Will Ferrell oraz Rachel McAdams. Wcielą się oni w Larsa Erickssonga i Sigrit Ericksdottir, aspirujących muzyków, marzących o karierze i udziale w Eurowizji. Choć początkowo tworzą osobno, decydują się połączyć siły, by wystąpić w Söngvakeppnin, islandzkich selekcjach do konkursu. Niespodziewanie ich ballada zdobywa serca widzów, a oni rozpoczynają przygotowania do największej muzycznej przygody w ich życiu. Bohaterowie udowadniają, że jeśli bardzo chcesz i mocno wierzysz, masz szansę odnieść sukces.

Eurowizja w komedii Netflixa: główni bohaterowie filmu Eurovision Song Contest: historia zespołu Fire Saga, fot. moviezine.se

Para nie uchodzi za faworytów do zwycięstwa w konkursie, w przeciwieństwie do Aleksandra Lemtowa z Rosji. W rolę energicznego wokalisty wciela się Dan Stevens (odtwórca roli Bestii w filmie Piękna i Bestia). Jedną z głównych ról – Ericka Erickssonga, szorstkiego rybaka i ojca głównego bohatera, zagra Pierce Brosnan. Aktora znamy z takich klasyków jak: Golden Eye, W 80 dni dookoła świata, Robinson Cruzoe, Mamma Mia). W rolę Katiany wcieli się Demi Lovato. 27-letnią aktorkę i piosenkarkę możemy kojarzyć z produkcji muzycznych dla młodzieży jak: Camp Rock, Jonas Brothers czy Glee.

Eurowizja w komedii Netflixa: Dan Stevens w roli Rosjanina, Aleksandra Lamenkowa występującego w filmie Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga, fot. instagram.com/thatdanstevens