W tym roku o Konkursie Piosenki Eurowizji jest głośno w całym kraju – dlatego mamy dla czytelników eurowizja.org kolejną dobrą wiadomość – w każdą niedzielę zapraszamy do śledzenia autorskiej audycji Macieja Mazańskiego w Radiu Praga. 

Radio Praga jest młodym radiem, które powstało na warszawskiej Pradze. Mimo, że nadaje swoje programy wyłącznie w internecie, cechuje je niezwykle urozmaicona ramówka, w której każdy słuchacz może odnaleźć coś dla siebie. W dzisiejszych czasach prezentowanie na swojej antenie muzyki polskiej oraz zagranicznej lat 80. 90. oraz współczesnych sprawia, że radio Praga jest niezwykle przystępne i otwarte na każdego słuchacza, w tym również dla fanów Eurowizji.

Jak mówią przedstawiciele zarządu Radia Praga na temat jego charakteru, Praga jest jedynie pewnym odnośnikiem, punktem widzenia, który jednak w żaden sposób nie ogranicza horyzontu patrzenia na sprawy globalne.

Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji zawsze wspiera akcje, które mają na celu popularyzację konkursu w naszym kraju. Tym samym strona eurowizja.org objęła patronatem medialnym audycję Dobry wieczór Europo – pierwszy od wielu lat program poświęcony wyłącznie Eurowizji.

Dobry wieczór Europo to pomysł Macieja Mazańskiego – członka stowarzyszenia OGAE Polska oraz redaktora strony eurowizja.org. Maciej jest studentem dziennikarstwa, pasjonatem muzyki, filmu, teatru i bardzo szeroko pojętej kultury. Zajmuje się amatorsko aktorstwem oraz montażem filmowym, realizuje własne filmy dokumentalne. Współprowadzi także program AleKultura w praskim radiu.

Na audycję Dobry wieczór Europo Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 18:00. W ciągu godzinnej przygody z Eurowizją będziecie mieli okazję poznać jej historię, zapoznać się z najnowszymi wiadomościami na jej temat, a także posłuchać utworów, które na przestrzeni lat pojawiały się w konkursie oraz narodowych preselekcjach. Na przestrzeni kilku miesięcy w radiu pojawią się znani i cenieni goście, którzy związani są z Eurowizją.

Serdecznie zapraszamy do polubienia profilów Radia Praga oraz Dobry wieczór Europo na Facebooku. Link dostępny jest TUTAJ oraz TUTAJ. Jeżeli chcesz być częścią nie tylko cotygodniowego spotkania z fanami Eurowizji, ale również dowiedzieć się ciekawostek muzycznych ze świata, śledzić aktualności ze stolicy, to koniecznie musisz odwiedzić www.radiopraga.pl!

#JoinUs!

Źródło: http://www.radiopraga.pl

Zdjęcie: Maciej Mazański, prowadzący audycję „Dobry wieczór Europo” (fot.Katarzyna Wieder)

 

3 KOMENTARZE

  1. Świetna sprawa z tą audycją. Nie dość, że są przekazywane aktualne wiadomości to jeszcze można się fajnie przenieść w czasie i przypomnieć sobie o wielu świetnych utworach sprzed lat. Szkoda tylko, że audycja jest tak krótka. Mam nadzieję, że w przyszłości jej czas się wydłuży 😉

  2. Jeszcze raz gratuluje inwecji w tworzeniu audycji drogi panie Macieju. Pozwoliłem sobie poinformować o pana programie prowadzącego kultową anglojęzycznego audycje „Radio International” w holenderskim radiu RTV Katwijk i ten jest zainteresowany napisaniem artykułu na temat pana programu a kto wie może i związaniem współpracy pomiędzy obydwoma projektami i innymi zaprzyjaźnionymi z „Radiem International” projektami (między innymi w Belgii, Wielkiej Brytanii czy na Malcie) które podobnie jak i ten program możemy spotkać na antenie międzynarodowej stacji internetowej EurovisiÒ Radio. Tak więc do dzieła drogi panie Macieju.
    Ja jakby co mogę pomóc w kontakcie pomiędzy panami.

    Swoją drogą OGAE Polska jako ważny sposób na promocje Eurowizji w telewizji oraz radiu i to także tym publicznym – z tej racji w programie trzecim lub czwartym można powołać kolejny program eurowizyjny będący takim „okienkiem” dla osób nie posiadających internetu.
    Chciałbym tutaj podkreślić że w Trójce pracuje pan Artur Orzech którzy pewnie by pomógł w tworzeniu audycji. To właśnie tam (oraz w Jedynce) wieczory kiedyś były poświęcone Eurowizji. Czwórka z kolei (jeszcze jako Polskie Radio Bis) w latach 90-tych przeprowadzała radiową transmisje eurowizji więc przydałoby się aby ta idea powróciła wraz z naszym konkursem do polskiego eteru 🙂