Eurowizja.org, największy w Polsce portal poświęcony Konkursowi Piosenki Eurowizji, rozpoczyna rekrutację! Poszukujemy zaangażowanych osób, chętnych do spełniania się zarówno jako twórcy tekstów czy materiałów w mediach społecznościowych, jak i jako montażyści, graficy czy administratorzy strony internetowej.
Eurowizja.org to portal działający od 2004 roku przy Stowarzyszeniu Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska, które stanowi jego wydawcę. Wobec tego, działalność redakcji ma charater wyłącznie non-profit i opiera się na pasji do Eurowizji, jak i do poszczególnych dziedzin pracy w redakcji. Z roku na rok portal cieszy się coraz większym zainteresowaniem: w 2022 roku doczekał się rekordowych sześciu milionów odsłon. Chcemy, żeby nasze działania był jak najbardziej profesjonalne i docierały do jak największego grona odbiorców i odbiorczyń. I Ty możesz stać się tego częścią!
Eurowizja.org – rekrutacja w 2023 roku
Poszukujemy osób na następujące funkcje:
- redaktor
- social media ninja
- montażysta
- grafik
- administrator strony internetowej WordPress
Poniżej zamieszczamy dokładne opisy poszczególnych stanowisk. Termin zgłaszania kandydatur na adres redakcja@eurowizja.org upływa 3 września 2023. Liczba dostępnych miejsc może być ograniczona, a kandydaci i kandydatki muszą mieć ukończony 16. rok życia. W razie przyjęcia do redakcji konieczne jest stanie się członkiem/członkinią OGAE Polska. Na ewentualne pytania chętnie odpowiemy za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku lub mailowo, także na redakcja@eurowizja.org.
Redaktor
Podstawowym zadaniem redaktorów i redaktorek jest tworzenie materiałów tekstowych dwóch rodzajów: newsów i treści subiektywnych (felietony, zestawienia itp.). Osoby tworzące newsroom działają na bazie indywidualnych preferencji, zainteresowań muzycznych czy też znajomości języków obcych. Ponadto redaktorzy biorą udział w materiałach wideo: ocenach piosenek, a w bardziej zaawansowanym stopniu – wywiadach z artystami czy innymi osobami związanymi z tematyką portalu. Możliwe jest też zaangażowanie w nagrania podcastu. Doświadczenie i zakres wiedzy nie są kluczowe, najważniejsze dla nas są zainteresowanie Eurowizją, sumienność i regularne zaangażowanie oraz chęć rozwoju własnych umiejętności.
Wymagamy znajomości poprawnej polszczyzny, w tym zasad pisowni języka polskiego oraz umiejętności analitycznego myślenia. Ważna jest też umiejętność wyszukiwania informacji ze świata Eurowizji, a dobry research nie istnieje bez czujnej weryfikacji faktów i przedstawiania informacji zgodnie z rzeczywistością. Konieczna jest także dyspozycyjność – plany działania ustalamy co tydzień. Kandydaci powinni wykazać się też podstawową znajomością prawa autorskiego i obsługi WordPress. Mile widziane jest zaś doświadczenie w redakcji tekstów i podstawowa wiedza w zakresie zasad SEO.
Zgłoszenie:
Przygotuj jeden z dwóch tekstów (ok. 250 – 300 słów):
- Eurowizja 2024: Telewizja Polska potwierdza swój udział!
- Eurowizja Junior 2023: pięć największych hitów konkursu
Przy opracowaniu tekstów możesz korzystać z zasobów portalu. Oceniać będziemy m.in. poprawność językową, styl, kreatywność i lekkość języka, autorski charakter materiału i jego wartość merytoryczną. W zgłoszeniu opowiedz nam, kim jesteś i co robisz na co dzień; jeśli posiadasz doświadczenie w pisaniu tekstów, krótko je opisz. Powiedz też, jakimi krajami biorącymi udział w Eurowizji interesujesz się najbardziej i dlaczego.
Zgłoszenie wraz z przyładowym tekstem lub ewentualne pytania wyślij w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub mailowo na adres: redakcja@eurowizja.org.
Social media ninja
Media społecznościowe to klucz do budowania i rozwoju wizerunku portalu. Dzięki różnym platformom rozprowadzamy nasze materiały – i te tekstowe, i w innych formach, docierając do szerokiego grona odbiorców i odbiorczyń. Z tego względu szukamy osób, które są aktywne w mediach społecznościowych i dla których nie są obce aktualne trendy.
Wymagamy znajomości poprawnej polszczyzny, w tym zasad pisowni języka polskiego oraz sprawnego poruszania się w mediach społecznościowych – platformy: Facebook, Instagram, Twitter, TikTok i Spotify oraz kanał w serwisie YouTube. W tym świecie niezbędne są kreatywność i lekkie pióro. Konieczna jest dyspozycyjność według ustalanych planów, a atutem zdecydowanie jest umiejętność działania w Internecie pod presją czasu.
Zgłoszenie:
Przygotuj treści dwóch zaproponowanych przez nas postów w mediach społecznościowych:
- 1. post na Facebooku lub Instagramie, po polsku i po angielsku, na temat: „Tattoo” przeskakuje „Euphorię” pod względem popularności na Spotify
- 2. opis filmu na kanale eurowizja.org na YouTube pod tytułem: Polska na Eurowizji: nasze TOP 26 piosenek!
Opowiedz nam, kim jesteś i co robisz na co dzień; jeśli posiadasz doświadczenie w prowadzeniu kont w serwisach internetowych, krótko je opisz, a jeśli możesz pochwalić się prowadzonymi profilami – koniecznie podziel się do nich linkiem. Powiedz też, jakimi krajami biorącymi udział w Eurowizji interesujesz się najbardziej i dlaczego.
Zgłoszenie lub ewentualne pytania wyślij w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub mailowo na adres: redakcja@eurowizja.org.
Montażysta
Nieodłącznym elementem pracy redakcji są materiały audiowizualne, które przygotowują redaktorzy i redaktorki. Dziesiątki filmów czy odcinków podcastu nie mogłyby jednak cieszyć oczu i uszu tysięcy osób, gdyby nie praca montażystów. Zgłoś się, jeśli chcesz, żeby przy Twojej pomocy nasze materiały przede wszystkim w serwisie YouTube cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Wymagamy co najmniej średniej znajomości popularnego programu do montażu filmów: preferowane Adobe Premiere lub Vegas Pro, mile widziany Adobe After Effects. Ważna jest też ogólna wiedza o tworzeniu treści wideo oraz podstawowa wiedza w zakresie praw autorskich. Redakcja dysponuje sprzętem do nagrywania – wymagamy jednak sprzętu i oprogramowania do montażu we własnym zakresie.
Zgłoszenie:
- Prześlij nam kilka zmontowanych przez siebie materiałów wideo, którymi możesz się pochwalić oraz napisz, jakimi programami do montażu się posługujesz;
- Wybrani kandydaci otrzymają próbne zadanie zmontowania materiału, który mógłby być opublikowany przez eurowizja.org;
Opowiedz nam, kim jesteś i co robisz na co dzień; jeśli posiadasz doświadczenie w montażu filmów, krótko je opisz. Zgłoszenie lub ewentualne pytania wyślij w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub mailowo na adres: redakcja@eurowizja.org.
Grafik
W tworzeniu wizualnego aspektu portalu i mediów społecznościowych eurowizja.org uczestniczą graficy. Tworzą oni najczęściej materiały ilustrujące publikowane artykuły.
Wymagamy co najmniej średniej znajomości popularnego programu do tworzenia grafik: preferowane Adobe Photoshop, mile widziane Adobe Illustrator lub Adobe InDesigni, jak i programu Microsoft Office PowerPoint. Ważna jest też ogólna wiedza o grafice, również w kontekście mediów społecznościowych, jak i podstawowa wiedza w zakresie praw autorskich. Sprzęt i oprogramowanie – we własnym zakresie.
Zgłoszenie:
- Prześlij nam kilka materiałów graficznych, którymi możesz się pochwalić oraz napisz, jakimi programami się posługujesz;
- Wybrani kandydaci otrzymają próbne zadanie przygotowania grafiki, która mógłaby być opublikowana przez eurowizja.org;
Opowiedz nam, kim jesteś i co robisz na co dzień; jeśli posiadasz doświadczenie w grafice, krótko je opisz. Zgłoszenie lub ewentualne pytania wyślij w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub mailowo na adres: redakcja@eurowizja.org.
Administrator strony internetowej
Sercem eurowizja.org jest nasza strona internetowa, która z roku na rok zwiększa swoje zasięgi. Tym samym poszukujemy osób, które mogą wesprzeć jej administratora.
Wymagamy doświadczenia w obsłudze WordPress i podstawowej znajomości HTML+CSS, mile widziana także wiedza w zakresie Microsoft Azure. Opowiedz nam, kim jesteś i co robisz na co dzień; opisz swoje doświadczenie. Zgłoszenie lub ewentualne pytania wyślij w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub mailowo na adres: redakcja@eurowizja.org.