OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Widowisko w Kielcach było ostatnim w ramach festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. W tym roku nie zabrakło na nim gwiazd związanych w jakikolwiek sposób z samą Eurowizją.

W ostatnią niedzielę 28 sierpnia odbył się koncert Przebój Lata RMF FM i Polsat. W szranki o tytuł największego wakacyjnego hitu stanęli: IRA, Enej, Feel, C-BooL, Tabb & Sound’n’Grace, Antek Smykiewicz, bracia Cugowscy z ojcem Krzysztofem oraz znane z Krajowych Eliminacji do Eurowizji: Margaret Natalia Szroeder. Nie zabrakło również Sylwii Grzeszczak (reprezentantki Polski w konkursie OGAE Song Contest 2016), która okazała się bezkonkurencyjna i dzięki głosowaniu widzów otrzymała główną nagrodę za utwór Tamta dziewczyna.

Cały koncert otworzył Alvaro Soler (reprezentant Hiszpanii w konkursie OGAE Song Contest 2016), którego nie zabrakło również w dalszej części wydarzenia. Swoimi występami całość uświetnili także: zespół BeMy oraz amerykańska wokalistka LP ze swoim największym przebojem Lost On You. 

Gwiazdą wieczoru był zwycięzca zeszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji – Måns Zelmerlöw. Artysta przyznał, że lubi odwiedzać nasz kraj i zdradził, że pierwszym zwrotem po polsku, którego się nauczył było „Zróbcie hałas”. Na prośbę prowadzącego, Kamila Balei, zgodził się powiedzieć jedno zdanie w naszym języku. Jakie utwory szwedzkiego wokalisty zabrzmiały w Kielcach? Nie mogło oczywiście zabraknąć zwycięskiego Heroes, jednego z najnowszych singli – Fire In The Rain (3. miejsce na polskiej liście AirPlay, czyli najczęściej granych piosenek w naszych radiostacjach) oraz rockowej wersji Brother Oh Brother – piosenka ta swego czasu również święciła sukcesy w Polsce. Podobnie jak w Sieradzu, Månsowi udało się porwać zgromadzoną publiczność, która doskonale bawiła się podczas jego występu i razem z nim śpiewała przeboje artysty.

Tradycyjnie już artysta nie zapomniał podziękować polskim fanom za panującą podczas koncertu atmosferę:

Już wkrótce, 5 września, piosenkarza będzie można zobaczyć w Najlepszym Programie na antenie Eska TV. Transmisja o godzinie 16.00. Zanim to jednak nastąpi, zapraszam do obejrzenia galerii z Kielc.

Źródło: informacje własne, rmf.fm, fanpage Eska TV, zpav.pl
Zdjęcia: Patrycja Pajor (eurowizja.org)

Galeria:

1 KOMENTARZ