14 lutego telewizja rumuńska zakończy przyjmowanie zgłoszeń do preselekcji narodowych. Fani już teraz liczą na ciekawe show i zaciętą rywalizację. 

Już od dłuższego czasu wiadomo, że na Eurowizję ponownie szykuje się „ognisty” duet z Oslo – Paula i Ovi. Ich „Playing with fire” zajęło 3. miejsce podczas finału w 2010 roku, a teraz wokaliści ponownie chcą reprezentować Rumunię, tym razem z piosenką „Miracle„. To jednak nie jedyny eurowizyjny powrót! Po długim namyśle także Mihai Traistariu zdecydował się spróbować swoich sił ponownie. Wokalista na swoim Facebooku pytał fanów co sądzą o jego eurowizyjnym powrocie, a po zebraniu różnych komentarzy postanowił wysłać do TVR balladę „I’m sorry„.

Do konkursu szykuje się też zwycięzca lokalnej edycji „The Voice” – Stefan Stan, który zgłosił utwór „Breathe” z TeddyK. Inni rumuńscy wykonawcy, którzy potwierdzili wysłanie piosenki do nadawcy to m.in. Gipsy Casual, Andreea Olariu, Emmah Toris, Georgiana Saizescu, 2 Zece, Gentiana, Mona Mihaela Trifu, Olives & Mint, Vizi Imre, Al Mike ft. Renee Santana, Tudor Turcu czy Cobzality. Co ciekawe, również popularna Alexandra Stan myśli nad udziałem w selekcjach, o czym poinformowała na swoim oficjalnym portalu Twitter. Wokalistka znana jest (także w Polsce) z przeboju „Mr. Saxobeat”.

Spośród wymienionych powyżej kandydatów warto zwrócić uwagę na formację Cobzality, która przygotowała utwór „Steaua din vis” z Matildą Pascal Cojocaritą. W skład grupy wchodzą m.in. Florin Romascu i Robert Mageti – muzycy występowali już na Eurowizji w 2005 jako członkowie formacji Sistem. Z kolei wokalistka Cobzality – Bianca Purcarea – była chórzystką Pauli i Ovi’ego podczas ESC 2010.

Etap zgłoszeniowy zakończy się 14 lutego, a już parę dni później mamy poznać finalistów preselekcji. Rozstrzygnięcie zaplanowano na 1 marca – nowego reprezentanta Rumunii wybiorą widzowie i jurorzy.

Źródło: Forum, TVR.ro, fot: Realitatea.net