Kolejne miasto na eurowizyjnej mapie koncertów promocyjnych! Tym razem Madryt. Już dziś wieczorem w sali La Riviera, w stolicy Hiszpanii, 19 krajów zaprezentuje swoje piosenki. Kogo oprócz tegorocznych uczestników 62. Konkursu Piosenki Eurowizji usłyszymy?

Do tej pory eurowizyjne pre-party odbyły się w Rydze, Londynie, Tel Avivie i w zeszłą sobotę w Amsterdamie. To pierwszy tego typu koncert w Madrycie, który został zorganizowany z okazji 16-lecia strony eurovision-spain.com. Sam koncert odbędzie się w La Riviera – to jedno z najbardziej znanych miejsc w Madrycie, położone nad brzegiem rzeki Manzanares, z ponad 50-letnią historią muzyczną. Widownia może pomieścić 1800 osób – 18 razy więcej niż widownia podczas Objetivo Eurovisión (koncert preselekcji hiszpańskich). Gospodarzem koncertu będzie tegoroczny reprezentant Hiszpanii Manel Navarro. Całe show rozpocznie się o godzinie 22:00, a po koncercie organizatorzy zapraszają na całonocną zabawę z DJ-em, który będzie puszczać eurowizyjne hity do rana!

El sábado 15 de abril se celebrará en la Sala La Riviera de Madrid la primera edición de este evento pionero en España que constará de un concierto con más de diez artistas de Eurovisión 2017, una sesión eurovisiva durante toda la noche y un fin de semana repleto de actividades y sorpresas.Toda la información: http://www.eurovision-spain.com/iphp/noticia.php?numero=12-12-16_e-s-trae-a-espana-la-primera-pre-party-de-eurovision

Opublikowany przez eurovision-spain.com na 12 grudnia 2016

Kto wystąpi w Madrycie? Usłyszymy Manela Navarro z Hiszpanii, Slavka Kalezicia z Czarnogóry, Almę z Francji, naszą reprezentantkę – Kasię Moś, Tamarę Gachechiladze z Gruzji, Martinę Bártę z Czech, Nathana Trenta z Austrii, Ilincę i Alexa Florea z Rumunii, SunStroke Project z Mołdawii, IMRI z Izraela, Linditę z Albanii, Hoviga z Cypru, Fusedmarc z Litwy, Triana Park z Łotwy, Kristiana Kostova z Bułgarii, Jimmiego Wilsona i Valentinę Monettę z San Marino, Tijanę Bogićević z Serbii, Blanche z Belgii oraz Robina Bengtsonna ze Szwecji.

Specjalnymi gośćmi na scenie w Madrycie będą reprezentantki Hiszpanii: zeszłoroczna – Barei, która oprócz Say Yaj! (22. miejsce w finale w Sztokholmie) zaśpiewa również swój najnowszy singiel I Don’t Need To Be You oraz usłyszymy Ruth Lorenzo – wokalistka wzięła udział w Eurowizji 2014, z piosenką Dancing in the Rain uplasowała się wówczas na 10. miejscu.

Jak Madryt poradzi sobie w organizacji tej imprezy? Dowiemy się już dziś wieczorem. Niestety nie ma na razie żadnych informacji na temat transmisji koncertu online.

Źródło: esckaz, Foto: esckaz, esc-plus