Eurowizja dla Dzieci w Mińsku już za niecałe 40 dni, a stawka konkursowa nabiera już finalnych kształtów. Do pełni szczęścia brakuje tylko trzech utworów, a w dzisiejszym materiale dowiecie się o poczynaniach m.in. Francji, Azerbejdżanu czy Portugalii.

Organizatorskie faux pas

Francja, to kraj, który dla wielu fanów pozostawał zagadką do samego końca. W mediach próżno było doszukiwać doniesień na temat francuskiego reprezentanta w konkursie. Z „pomocą” przyszedł sam organizator, który najprawdopodobniej przez przypadek opublikował przedwcześnie nazwisko wokalistki wraz z tytułem utworu. Samego incydentu nie skomentowała stacja France 2. Na mińskiej scenie zobaczymy i usłyszymy Angelinę Navę (na zdjęciu), która wykona utwór Jamais sans toi, który już teraz zdobył wielu kibiców i to właśnie w nim upatruje się jednego z kandydatów do zwycięstwa. Sama Angelina jest w swoim kraju popularna za sprawą zwycięstwa w lokalnej edycji The Voice Kids.

Azerbejdżan odkrywa karty

O fakcie reprezentowania Azerbejdżanu przez Fidan Huseynovą wiedzieliśmy już od pewnego czasu, jednak o samym utworze i jego charakterze, tajemnica została utrzymana do samej premiery. I wanna be like you zostało stworzone przez Aytenę Ismikhanovąi Elvirę Michievę do słów Isy Melikova i samej wokalistki.

Portugalia pozostaje w temacie social mediów

W ubiegłym roku mała Mariana śpiewała o pewnym Youtuberze, w tym roku pochodząca z Sintry Rita Laranjeira, zaśpiewa o sposobie odnoszenia się przez młodzież do świata za pomocą social mediów. W Mińsku wykona piosenkę Gosto de Todo (Já Não Gosto de Nada). Autorem kompozycji jest Joao So, który swych próbował swoich sił jako kompozytor w preselekcjach do dorosłej Eurowizji. Sama Rita w drodze do Mińska pokonała 70 uczestników Juniores de Portugal, a na swoim koncie ma również m.in. dotarcie do finału Meo Kids Musix Fest.

 

W międzyczasie, gdy czekamy na pozostałe utwory, niektórzy uczestnicy pracują nad teledyskami i nowymi wersjami utworów. W internecie można znaleźć klip reprezentantki Malty, a Manw z Walii opublikowała nową wersję utworu.

W ubiegłą niedzielę miała odbyć się premiera utworu macedońskiego. Według zapewnień lokalnej stacji, teledysk jest już gotowy. Jednak do tej pory nie został on zaprezentowany. Sam utwór nosi tytuł Doma, a wykona go Marija Spasovska. Wokalistka może pochwalić się sporym doświadczeniem scenicznym – ma w swoim dorobku solowy album z 7 utworami. Zajęła też III miejsce w ramach dziecięcej wersji Słowiańskiego Bazaru właśnie na Białorusi, gdzie zaśpiewała utwór Crno i Belo Kaliopi.

 

Żródła: junioreurovision.tv, instagram, facebook, własne