1 lipca odbędzie się po raz pierwszy w Polsce duży koncert  z udziałem gwiazd eurowizyjnych. „Save Hope – Zatrzymać Nadzieję” to także wydarzenie charytatywne, na rzecz chorej na polineuropaitię czuciowo-ruchową  Eweliny z Bielska-Białej.

To właśnie w jej rodzinnej miejscowości wystąpią:

  • Hera Björk (ESC 2010 Islandia)
  • Krista Siegfrids (ESC 2013 Finlandia)
  • Justs (ESC 2016 Łotwa)
  • Lidia Isac (ESC 2016 Mołdawia)
  • Martin Fitch (ESC 2010 Polska)
  • Nina Sublatti (ESC 2015 Gruzja)
  • Suzy (ESC 2014 Portugalia)
  • Anna Cyzon (preselekcje polskie 2010)
  • Emmy Liyana (preselekcje francuskie 2018)
  • Oceana (preselekcja niemieckie 2015)

Oprócz nich dla Eweliny zaśpiewają Clödie, Basia Gąsienica Giewont, Asteya Dec, The Ladies Of Power, Karolina Linowska oraz Kamil Olivier.

Koncert poprowadzi nasz reprezentant na ostatniej Eurowizji w Oslo – Martin Fitch czyli Marcin Mroziński. Wydarzenie odbędzie w klubie Klimat w Bielsku-Białej, (ul. Mostowa 5, Galeria Sfera). Start o godz. 18:00.

Choroba Eweliny

Ma 31 lat i choruje odkąd pamięta. Najpierw pojawiło się niewinne z pozoru potykanie się i upadanie, potem zaczęły się kurczyć jej mięśnie i odmawiać dalszej współpracy. Aby  funkcjonować, Ewelina potrzebuje specjalnych protez podtrzymujących nogi, rehabilitacji oraz elektrosymulacji odnerwionych mięśni.

Mimo choroby i trudności w wykonywaniu codziennych obowiązków udało jej się skończyć studia, aktualnie pracuje, udaje jej się nawet prowadzić samochód. Aby dalej mogła normalnie żyć potrzebuje ciągłego leczenia. Pomóc w tym jej ma zbiórka pieniędzy prowadzona w trakcie koncertu.

Dlaczego Eurowizja?

Dlaczego właśnie uczestnicy Konkursu Piosenki Eurowizji śpieszą na pomoc Ewelinie? ESC niesie za sobą przesłanie jedności, które było ideą przewodnią dla stworzenia tego wydarzenia już kilkadziesiąt lat temu i która do dziś łączy fanów tego Konkursu nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Magia Eurowizji jest niepowtarzalna. Fani i wykonawcy związani z tym Konkursem tworzą jedną wielką rodzinę, gotową wesprzeć się w każdej chwili. Czy istnieje grupa, której przedstawiciele lepiej nadawaliby się do takiego celu? Chyba nie!

Nigdy wcześniej w Polsce nie odbył się tak duży koncert eurowizyjny. W ostatnich latach do największych tego typu eventów należą przedkonkursowe koncerty promocyjne. Co roku także OGAE Finlandia organizuje rejs na trasie Helsinki-Tallinn z udziałem eurowizyjnych gwiazd. W tym roku na statku zaśpiewają m.in. Linda Martin (ESC 1984 & 1992 Irlandia), Kati Wolf (ESC 2011 Węgry), Eye Cue (ESC 2018 Macedonia) oraz Hungry Hearts (preselekcje norweskie 2016).

Partnerem medialnym wydarzenia jest eurowizja.org. Na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych spodziewać się możecie relacji z koncertu. Zapraszamy do przyjazdu do Bielska i wspomożenia Eweliny.

Na koncercie pojawią się najbardziej przebojowe gwiazdy ostatnich edycji Konkursu Piosenki Eurowizji, prezentujące różnorodność stylów, a każdy z nich obdarzony jest ogromną charyzmą sceniczną. Szansa na tego typu event szybko się nie powtórzy – kiedy na jednej polskiej scenie uda nam się jednocześnie zobaczyć zwariowane Kristę Siegfrieds, Herę Bjork i Suzy? Niewiadomo.

Uczestniczka koncertu, Krista Siegfrieds, w nowej wersji Quero Ser Tua, eurowizyjnego hitu innej gwiazdy tego wydarzenia, Suzy.

Wesprzeć Ewelinę będzie można kupując „cegiełkę” – bilet uprawniający do wstępu na koncert, którego cena to 50 zł. Zakupu będzie można dokonać bezpośrednio przed wydarzeniem w klubie Klimat. Po koncercie wylicytować można będzie płytę z zapisem filmowym koncertu. Wszystkie niezbędne informacje o eurowizyjnym evencie w Bielsku-Białej znajdziecie TUTAJ.