Już za około dwa tygodnie odbędą się pierwsze próby na eurowizyjnej scenie w Tel Awiwie. W przerwach między kolejnymi imprezami promocyjnymi, artyści ćwiczą i dopracowują ostatnie szczegóły związane z ich występami. Poniżej znajdziecie podsumowanie minionych dni.

Eurowizja 2019 zbliża się wielkimi krokami. Ostatni tydzień przyniósł nam kolejne premiery akustycznych wersji utworów z tegorocznego konkursu. Wśród nich możemy usłyszeć m.in. Annę Odobescu z Mołdawii i jej Stay. Sesja akustyczna to kolejny etap promocji jej kompozycji. Wcześniej uczestniczyła w Eurovision in Concert w Amsterdamie, a wkrótce weźmie udział w Moscow Pre-Party. Również reprezentanci Norwegii – zespół KEiiNO – pokusili się o wersję akustyczną swojej propozycji. Znajdziecie ją na Spotify. Premiera singla zbiegła się z ich występem w Rydze podczas miejscowego pre-party. Ostatnia publikacja należy do PÆNDA’y z Austrii, która wykonała swoje Limits przy akompaniamencie fortepianu w Bösendorfer Salon w Wiedniu. Austriaczka również aktywnie promuje się przed konkursem. Po występie w Amsterdamie mogliśmy usłyszeć ją podczas London Eurovision Party 2019. Nie zabrakło również premiery teledysków. Tym razem wideoklip do swojej eurowizyjnej propozycji opublikowała Nevena z Serbii.

Na przekór pozostałym Kobi Marimi postanowił sprezentować fanom jego kompozycji remix do jego utworu Home. Za aranżację odpowiadają dj PM, Tomer Maizner & TOMER G. Natomiast duet Zala Kralj i Gašper Šantl zamieścili na swoim Instagramie fragment Sebi w języku angielskim. Jednak, jak zaznaczyli we wpisie, w Tel Awiwie usłyszymy oryginalną wersję piosenki. Dodany filmik miał na celu dotrzeć z przesłaniem utworu do jak największej rzeszy ludzi.

Szansa na ikoniczny występ Malty. Ambra Succi choreografką!

W swoich mediach społecznościowych Michela z Malty poinformowała o szczegółach jej przygotowań do konkursu. Dzięki temu wiemy, że za choreografię odpowiadać będzie Ambra Succi – która przygotowała w 2012 roku ikoniczną już choreografię dla Loreen. Oprawę graficzną maltańskiego występu opracowuje natomiast Front Pictures, czyli grupa grafików, która odpowiadała m.in. za zwycięskie wizualizacje Jamali w 2016 roku. Po tych ogłoszeniach można śmiało stwierdzić, że Malta ma apetyt na zwycięstwo w Tel Awiwie. Czy to się jej uda? Zobaczymy już za miesiąc!

https://www.instagram.com/p/BwKCYn2Hm0M/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Eurowizja 2019 to również wyzwanie dla ekip San Marino i Azerbejdżanu. Tym samym możemy być pewni, że na scenie podczas występu Chingiza zobaczymy szwedzki zespół, wśród których znaleźli się: Sara Lauinger (Mołdawia 2018), Patrik Jean Olsson, Cedrik Hammar i Dane Pernille Leeloo (Dansk Melodi Grand Prix 2019). Natomiast u boku Serhata będziemy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć chórek, w skład którego weszli: Chantal Hartmann, Ines Voha, Sebastian Millepied, Giulia Wahn z Niemiec oraz Szwed Johan D. Seil (Rosja 2016 i Azerbejdżan 2017). W wywiadzie dla macedońskiej telewizji Tamara Todevska poinformowała, że na scenie będzie sama. Chórzystki będą ją wspierać wokalnie zza sceny.

W Internecie pojawiły się także krótkie materiały z przygotowań Tamty (Cypr 2019) oraz Kateriny Duski (Grecja 2019). Na pierwszym z nich tancerze m.in. zdradzają fragment eurowizyjnej choreografii do Replay. Na drugim natomiast możecie usłyszeć wokalną rozgrzewkę Duski wraz z jej chórzystkami.

Natomiast reprezentant Belgii – Eliot – wystąpił w lokalnej edycji programu The Voice. Na scenie popularnego talent show wykonał swoje Wake Up. Jak mu poszło?

W ostatnim czasie swoje pocztówki w Izraelu nagrywali Leonora z Danii, Hatari z Islandii, S!sters z Niemiec oraz reprezentantki Polski – zespół Tulia. Ze zdjęć publikowanych na instagramie Polek, możemy wnioskować, że swój filmik dziewczyny nagrywały w Jerozolimie. Na planie zdjęciowym towarzyszyła im czwórka tancerzy. Szczegóły jednak owiane są tajemnicą.

Eurowizja 2019 wyzwaniem dla publicznego nadawcy KAN

Podczas ostatniej konferencji zorganizowanej przez izraelskiego nadawcę KAN, mogliśmy zobaczyć efekt końcowy nagrań pozostałych ekip. Ogólny zarys pocztówek opiera się na ruchu i tańcu. Artyści pokazywani są na tle najpiękniejszych miejsc Izraela. Koniecznie zapoznajcie się z materiałem wideo poniżej i dajcie znać, co sądzicie o tegorocznym pomyśle organizatorów.

źródło: facebook.com, instagram.com, esckaz.com, wiwibloggs.com, eurovoix.com
foto: facebook.com/CYBCEurovision