Reprezentacja Macedonii przygotowuje się do premiery utworu Lost and Found oraz do wyjazdu na Eurowizję. Kto już pogratulował im wyjazdu do Lizbony? Jak Bojan i Marija zareagowali na wieść o wyborze?

Oficjalna wersja utworu Lost and Found zespołu Eye Cue jest już niemal gotowa. Rozpoczęto już przygotowania do występu scenicznego w Lizbonie – informuje portal Reporter.mk, który miał niedawno okazję rozmawiać na temat uczestnictwa Macedonii w Eurowizji z przedstawicielami telewizji MRT oraz z samymi reprezentantami.

Do 10 marca musimy do EBU dostarczyć wszystkie materiały, tj. pełną wersję utworu, matrycę, wersję instrumentalną, teledysk, plan występu scenicznego. To etap, w którym 2,5 tysiąca osób chce, byśmy im przekazali wszystkie możliwe informacje, począwszy od piosenki po planowaną liczbę spinek we włosach Mariji – mówi Meri Popova.

Szefowa delegacji macedońskiej odniosła się też do sytuacji z listopada, gdy Macedonia była odsunięta od udziału w Eurowizji z powodu długów. Podkreśliła, że nie były to zaległości wywołane samym udziałem w konkursie, a cała sytuacja była ogromnym testem dla wszystkich.

W krótkim czasie wszyscy, którzy opluwali w naszym kraju Eurowizję nagle zaczęli mówić i pisać o tym, jaka to wielka szkoda, że nie będziemy mogli w niej uczestniczyć bo to przecież najbardziej prestiżowe muzyczne wydarzenie w Europie – dodaje Popova.

Bojan Trajkovski, lider Eye Cue i kompozytor piosenki eurowizyjnej wspomina, że gdy telewizja macedońska skontaktowała się z nim, by zaoferować mu wyjazd na konkurs, nie mógł uwierzyć w to co słyszy. Wokalistka formacji – Marija Ivanovska – skakała z radości.

Utwór został nagrany na 4-5 dni przed zakończeniem przyjmowania zgłoszeń. Bardzo spodobała mi się już od pierwszego przesłuchania – mówi Marija, dodając, że jest gotowa, by reprezentować Macedonię w Lizbonie.

Od zwycięstwa podczas Skopje Fest minęły już dwa lata, a Eye Cue od tego czasu miało mnóstwo okazji by pokazać się widowni w różnego rodzaju programach i koncertach. Sama Marija nabrała też większego doświadczenia, jednak przyznaje, że myśl o Eurowizji podnosi jej poziom adrenaliny.

Do tej pory jedynie ubiegłoroczna reprezentantka Macedonii, Jana Burčeska, pogratulowała im udziału w Eurowizji. Eye Cue ma jednak nadzieję, że kolejni uczestnicy Eurowizji odezwą się po premierze utworu Lost and Found. Bojan Trajkovski przyznaje, że bardzo interesują go komentarze związane z tą piosenką, ale nie czuje presji związanej z konkursem.

Pojedziemy tam z pozytywnym nastawieniem, głównie by się dobrze bawić – mówi.

Źródło: Reporter.mk