Portugalia po roku przerwy powraca do eurowizyjnych zmagań. Dzisiaj o 22:15 odbędzie się półfinał narodowych preselekcji. W trakcie Festivalu da Canção wystąpi 10 uczestników. Kto zdoła awansować do finału?

Format selekcji portugalskich pozostaje bez zmian – w trakcie półfinału Festivalu da Canção 2014 wystąpi 10 uczestników. Wykonają oni swoje eurowizyjne utwory, które zostały napisane i wyprodukowane przez kompozytorów współpracujących ze stacją RTP. Według regulaminu wszystkie utwory muszą zostać wykonane w języku portugalskim, jednak możliwa będzie zmiana języka w przypadku utworu reprezentującego Portugalię w Kopenhadze. Żadna półfinałowa kompozycja nie została opublikowana, tym samym widzowie i fani pierwszy raz wysłuchają portugalskich artystów dzisiaj wieczorem. O tym, kto otrzyma bilet do finału zadecydują wyłącznie telewidzowie. Dzisiejszy półfinał rozpocznie się o godzinie 22:15. Transmisja internetowa będzie dostępna TUTAJ. Poniżej prezentujemy wszystkich uczestników dzisiejszego półfinałowego etapu Festivalu da Canção 2014.

Catarina Pereira – Mea culpa

Ivo Lucas – Eu vou

Zana – Nas asas da sorte

Carla Ribeiro – Mais para dar

Ricardo Afonso – Emoção

Rui Andrade – Ao teu encontro

Lara Afonso – O teu segredo

Raquel Guerra – Sonhos roubados

Madalena Trabuco – Coração de filigrana

Suzy – Quero ser tua

 

UPDATE:

Do finału awansowali: Catarina Pereira, Zana, Rui Andrade, Raquel Guerra, Susy. Finał portugalskich preselekcji odbędzie się 15 marca.

 

Źródło: eurovision.tv

Zdjęcie: rtp.pt

1 KOMENTARZ

  1. […] W zeszłym tygodniu, w trakcie półfinały, zostało zaprezentowanych 10 utworów. Były to premierowe wykonania, ponieważ zgodnie z regulaminem portugalskich preselekcji, utwory te zostały skomponowane specjalnie na ten koncert, a także nie były wcześniej publikowane. W półfinale nastąpiła pierwsza selekcja. Odpadło 5 piosenek i ich 5 wykonawców. Relację z półfinału można przeczytać TUTAJ. […]