Już dziś portugalska telewizja RTP transmitować będzie drugi półfinał Festival da Canção, preselekcji, które wyłonią reprezentanta gospodarzy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

[UPD] Do finału awansowali kolejno: Diogo Piçarra (24 pkt), Cláudia Pascoal (20), Maria Inês Paris (12), Minni & Rhayra (10), Lili (10), David Pessoa (9) oraz Peter Serrado (9).

Z konkursem pożegnali się: Susana Travassos (8), Tamin (8), Daniela Onis (5), Rita Ruivo (1), Dora Fidalgo (0) oraz Sequin (0).


Drugi półfinał Festival da Canção, w studiu RTP w Lizbonie, poprowadzą Sónia Araújo oraz Tânia Ribas de Oliveira. Trwać będzie od godziny 22:05 do 01:02 polskiego czasu, a transmisja dostępna będzie na stronie RTP.

Kolejność startowa uczestników, podobnie jak przed tygodniem, utrzymywana jest w tajemnicy aż do rozpoczęcia dzisiejszego koncertu. Piosenki wykonywane będą premierowo, nie były jeszcze nigdzie w całości publikowane. W kolejności alfabetycznej wystąpią:

Cláudia Pascoal – O jardim
Daniela Onis – Para lá do rio
David Pessoa – Amor veloz
Diogo Piçarra – Canção do fim
Dora Fidalgo – Arco-íris
Lili – O voo das cegonhas
Maria Inês Paris – Bandeira azul
Minni & Rhayra – Patati patata
Peter Serrado – Sunset
Rita Ruivo – Anda daí
Sequin – All over again
Susana Travassos – A mensageira
Tamin – Sobre nós

Spośród 13 piosenek, głosami widzów i jury, do finału awansuje 7 utworów. Z sylwetkami uczestników zapoznać się można TUTAJ.

Playlista z dostępnymi skrótami piosenek

Finał preselekcji odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 marca w arenie widowiskowo-sportowej w Guimarães.

Źródło: media.rtp.pt, esctoday.com;

Foto: media.rtp.pt