Już dziś portugalska telewizja RTP transmitować będzie pierwszy półfinał Festival da Canção, preselekcji, które wyłonią reprezentanta gospodarzy tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

[UPD] Do finału awansowali kolejno: Peu Madureira (22 pkt), Janeiro (16), Catarina Miranda (16), Anabela (13), Joana Barra Vaz (8), Joana Espadinha (7) oraz Rui David (7).

Z konkursem pożegnali się: José Cid (7), Maria Amaral (7), JP Simões (6), Beatriz Pessoa (4), Rita Dias (3) oraz Bruno Vascocelos (0).


Pierwszy półfinał Festival da Canção, w studiu RTP w Lizbonie, poprowadzą Jorge Gabriel oraz José Carlos Malato. Trwać będzie od godziny 22:06 do 01:12 polskiego czasu, a transmisja dostępna będzie na stronie RTP.

Kolejność startowa uczestników utrzymywana jest w tajemnicy aż do rozpoczęcia dzisiejszego koncertu. Piosenki wykonywane będą premierowo, nie były jeszcze nigdzie w całości publikowane. W kolejności alfabetycznej wystąpią:

Anabela – Para te dar abrigo
Beatriz Pessoa – Eu te amo
Bruno Vasconcelos – Austrália
Catarina Miranda – Para sorrir não preciso de nada
Janeiro – (Sem título)
Joana Barrabás – Anda estragar-me os planos
Joana Espadinha – Zero a zero
José Cid – O som da guitarra é a alma de um povo
JP Simões – Alvoroço
Maria Amaral – A mesma canção
Peu Madureira – Só por ela
Rita Dias – Com gosto amigo
Rui David – Sem medo

Spośród 13 piosenek, głosami widzów i jury, do finału awansuje 7 utworów. Z sylwetkami uczestników zapoznać się można TUTAJ.

Playlista z dostępnymi skrótami piosenek

Drugi półfinał odbędzie się za tydzień, w niedzielę 25 lutego. Skróty piosenek drugiego półfinału poznamy już jutro, w poniedziałek 19 lutego. Finał preselekcji odbędzie się 4 marca w arenie widowiskowo-sportowej w Guimarães.

Źródło: media.rtp.pt, esctoday.com;

Foto: media.rtp.pt