W Albanii trwa trzydniowy festiwal, który posłuży jako preselekcje do Eurowizji 2014. Wczoraj poznaliśmy pierwsze utwory, dziś pora dowiedzieć się jak brzmią kolejne.

Tegoroczny Festivali i Këngës składa się z trzech dni, ale ma jedynie 16 uczestników, w związku z tym nie są organizowane półfinały, a cała stawka ma zapewnione miejsce w finale. By w ciekawy sposób zaprezentować widzom konkursowe propozycje, postanowiono stworzyć duety złożone z kandydata na Eurowizję i jednej znanej gwiazdy muzyki albańskiej. Piosenki zaśpiewane zostaną na żywo, w towarzystwie orkiestry. Wczoraj mieliśmy okazję poznać pierwsze osiem utworów, dziś pora na drugą połowę stawki.

Oto kolejność startowa:

  1. 1.Sajmir Braho „Grua” (miał wystąpić wczoraj, zastąpiony przez Blerinę Braka)
  2. 2. Marjetta Billo „Ti mungon” (duet z Julianą Pashą)
  3. 3. Xhejsi Jorgaqi „Ëndërrat janë ëndërra” (duet z Erandą Libohovą)
  4. 4. Klodian Kaçani „Me ty” (duet z Roveną Dilo)
  5. 5. Frederik Ndoci „Një ditë shprese”
  6. 6. Besiana Mehmeti i Shkodran Tolaj „Jam larg”
  7. 7. Grupa Na
  8. 8. Grupa Lynx „Princesha” (duet z Enedą Tarifą)

W ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się Orges Toçe, który dziś miał zaśpiewać swój utwór „Jeta në orën 4” w duecie z Kamelą Islami. Jego miejsce w stawce zajęła kosowska formacja Na.

Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godzinie 20:45, prezentacje będzie można śledzić na żywo w Internecie – TUTAJ (link zastępczy: TUTAJ) . Więcej na temat uczestników FiK przeczytacie TUTAJ. Drugi dzień festiwalu poprowadzą Enkel Demi, Xhesika Berberi i Marinela Meta.

Źródło: RTSH, OGAE Kosovo Fan Page, fot. Blerina Braka (Soundcloud)