Hiszpania wybierze dzisiaj swojego reprezentanta – sześciu uczestników powalczy o złoty bilet do Sztokholmu. Koncert Objetivo Eurovisión rozpocznie się o godzinie 22:15. 

Telewizja RTVE ponad miesiąc temu rozpoczęła intensywną promocję Konkursu Piosenki Eurowizji – m.in. w tym celu zaangażowano niemal wszystkie wytwórnie w Hiszpanii, które wspólnie z dziennikarzami muzycznymi wybrali sześciu najlepszych kandydatów do finału narodowego – wszyscy uczestnicy są debiutantami na hiszpańskim rynku muzycznym, tym samym koncepcja angażowania gwiazd  większego formatu w projekt eurowizyjny została na jakiś czas zawieszona.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej wylosowano kolejność startową, która wygląda następująco:

  1. Maverick – Un mundo más feliz
  2. Barei – Say Yay!
  3. Xuso Jones Victorious
  4. Salvador Beltran – Días de alegría 
  5. Maria Isabel La vida sólo es una 
  6. Electric Nana – Now

Decyzję o tym, kto pojedzie do stolicy Szwecji, aby bronić barw swojego kraju podejmą wspólnie telewidzowie (40% wszystkich głosów), jury artystyczne (30%) – w skład którego wchodzą: Loreen, Edurne oraz Carlos Marín, a także jury międzynarodowe (30%) – członkowie lub przedstawiciele publicznych nadawców z Europy.

Gospodynią wieczoru będzie znana i ceniona Anne Igartiburu, która dała się poznać eurowizyjnym fanom w poprzednich otwartych preselekcjach. Podczas przerw na głosowanie wystąpią: D’Nash (Hiszpania 2007), Mirela, Coral, Brequette oraz Jorge González.

Transmisja rozpocznie się o godzinie 22:15. Będzie ona dostępna na oficjalnej stronie nadawcy publicznego RTVE – link dostępny TUTAJ – oraz na stronie EBU: TUTAJ.

Źródło: rtve.es, eurovision.tv

Zdjęcie: rtve.es