Telewizja Polska, zgodnie z obietnicą złożoną w grudniu ujawnia, kto na początku marca zawalczy o wyjazd do Lizbony. Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się w siedzibie TVP.

Okres zgłoszeniowy do tegorocznych Krajowych Eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Lizbonie, był bardzo emocjonujący. Tradycyjnie, jedni artyści ujawnili fakt wysłania piosenki do TVP, a inni konsekwentnie milczeli do końca. Tym samym wiemy, że uczynili to między innymi Kasia Nova, Isabell Otrębus-Larsson, Dorota Osińska, Agata Nizińska czy byłe reprezentantki Polski – Lidia Kopania (2009) oraz Magdalena Tul (2011). Podobnie jak w zeszłym roku wielkie emocje wzbudziło również pytanie, czy Michał Szpak, reprezentant Polski w 2016 roku, wysłał swoje zgłoszenie na Woronicza.

Według pierwszych informacji, przekazanych przez Dziennik-Eurowizyjny.pl nadawca publiczny otrzymał ponad 200 zgłoszeń, co jest absolutnym rekordem. (Ostatecznie okazało się, że było ich 260). Nic więc dziwnego, że Telewizja Polska dała sobie dodatkowe 2 dni na zapoznanie się ze wszystkimi utworami. Spośród nich Komisja Konkursowa, powołana przez TVP wybrała dziesięć propozycji.

W finale Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2018 wystąpią:

1. Saszan Nie chcę ciebie mniej
2. Monika Urlik
Momentum
3. Isabel Otrebus
Delirium
4. Ifi Ude
Love is stronger
5. Future Folk
Krakowiacy i górale
6. Gromee feat. Lukas Meijer
Light me up
7. Marta Gałuszewska
Why don’t we go
8. Pablosson
Sunflower
9. Maja Hyży
Skin
10. Happy Prince
Don’t let go

Koncert Krajowych Eliminacji 2018 odbędzie się 3 marca. Wydarzenie to będzie transmitowane na żywo przez telewizyjną Jedynkę (TVP1) od godziny 21:30. Zwycięzca otrzyma możliwość reprezentowania Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Przypomnijmy, że polski reprezentant wystąpi w drugiej połowie drugiego półfinału, w czwartek 10 maja. Podobnie jak w poprzednich latach, o tym kogo zobaczymy na Eurowizji, zdecydują widzowie oraz jurorzy obecni w studio (skład zostanie podany później) – w ramach systemu 50/50, przy czym w razie remisu decyzja zostanie podjęta właśnie przez to grono eksperckie.

Źródło: TVP, Dziennik-Eurowizyjny.pl

 

4 KOMENTARZE

  1. A gdzie Klaudia, Elysa, Ramona? Zbieranina jak na odpustowych kramach. Komisja chyba specjalnie podała Otrebus na talerzu, by jej pomóc wygrać, jak to zrobili z Kasią rok temu. Problem taki, że mdłe danie, ubrane w niesmaczne dodatki to tylko biegunkę może zapewnić. Sytuacja jak z Blue Cafe. Wygrali po Ich Troje i odstawili fuszerkę. Kasia, jak cudowna i zdolna,, tak zaserwowała soundtrack do depresji, i to bez refrenu. Tam potrzeba czegoś z jajem, a nie kolejnej ballady o lekkim zabarwieniu patetycznym.