Właśnie poznaliśmy ostatnią propozycję Darude i Sebastiana Rejmana, która weźmie udział w Uuden Musiikin Kilpailu 2019. Po utworze „Release Me”  oraz „Supermana”, czas zapoznać się z piosenką „Look away”. 

Z piosenką można się zapoznać TUTAJ.

Jak został odebrany utwór „Superman”?

Do tego momentu z teledyskiem do propozycji „Superman” zapoznało się 64 tysiące osób na kanale selekcji (9 tysięcy więcej niż do „Release me”) oraz 32 tysiące osób na kanale wytwórni muzyki EDM – Armada (prawie 50 tysięcy mniej niż „Release me”). Pomijając mniejsze zainteresowanie utworem, „Superman” zyskał lepsze recenzje w prasie niż pierwszy utwór Darude. Sarianne Tähtivaara i Mari Pudas z dziennika Iltalehti uważają, że „Superman” zawiera więcej elementów typowych dla Darude. Dodatkowo Mari Pudas wierzy, że „Superman” przyniósłby Finlandii udział w finale Konkursu Piosenki Eurowizji.

Co wiemy o utworze „Look Away”?

W przeciwieństwie do dwóch poprzednich utworów, „Look Away” zostało przygotowane wyłącznie przez Darude oraz Sebastiana Rejmana.

Fińską piosenkę poznamy 2 marca podczas Uuden Musiikin Kilapilu. W tym roku selekcje odbędą się w mieście Turku w przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat kiedy UMK gościło w Metro Areenie w Espoo. Areną zmagań będzie hala Logomo. Selekcje poprowadzi trio Krista Siegfrids, Christoffer Strandberg i Mikko Silvennoinen. O tym, która propozycja pojedzie do Tel Awiwu zadecydują widzowie i międzynarodowe jury. Ostatnią piosenkę konkursową poznamy 22 lutego. Darude w wywiadzie dla YLE podkreśla, że wspólną cechą piosenek jest temat odwagi wobec wyzwań oraz miłości do drugiej osoby.

Źródło: YLE, Hufvudstadsbladet