Czas na kolejną propozycję Darude i Sebastiana Rejmana, która weźmie udział w Uuden Musiikin Kilpailu 2019. Po utworze „Release Me” czas na „Supermana”. 

Z piosenką można się zapoznać TUTAJ.

Jak został odebrany utwór „Release Me”?

Do tego momentu z teledyskiem do „Release Me” zapoznało się 53 tysiące osób na kanale selekcji oraz 83 tysiące osób na kanale wytwórni muzyki EDM – Armada. W przypadku Spotify, utwór zanotował najwyżej 33. miejsce w dziennym zestawieniu w Finlandii. Sama piosenka wzbudziła trochę kontrowersji ze względu na posądzenia o plagiat utworu o tym samym tytule, którego wykonawczynią jest szwedzka wokalistka Agnes Carlsson. Ville Virtanen (Darude) zwraca uwagę, że utwór ma zupełnie inną budowę, a sposób śpiewania tytułowego zwrotu nie czyni z tej piosenki plagiatu. Tego samego zdania jest przedstawicielka organizacji Teosto, która reprezentuje fińskich twórców i producentów.

Co wiemy o utworze „Superman”?

Oprócz samego Darude, autorami drugiej propozycji w stawce Uuden Musiikin Kilpailu są Chris Hope oraz Thom Bridges. Chris Hope jest niemieckim DJem, który jest na scenie od 2004 roku. Hope współpracuje m.in. z wytwórnią Stigmata, która jest znana w świecie muzyki techno ze swojego eksperymentalnego podejścia. Natomiast Thom Bridges to 24-letni producent z Amsterdamu, który działa już od ponad 10 lat. Jego remix do utworu „Generous” Olivii Hult dotarł do 1. miejsca amerykańskiej listy Billboard. Bridges współpracował z takimi nazwiskami z branży jak: DJ Snake, 30 Seconds To Mars, Tiësto,  Snoop Dog, Bassjackers, Martin Jensen. Bridges ma ponad 500 milionów przesłuchań na platformie Spotify.

Finlandia: Hard Trance Hallelujah! Reakcje po ogłoszeniu Darude

Fińską piosenkę poznamy 2 marca podczas Uuden Musiikin Kilapilu. W tym roku selekcje odbędą się w mieście Turku w przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat kiedy UMK gościło w Metro Areenie w Espoo. Areną zmagań będzie hala Logomo. Selekcje poprowadzi trio Krista Siegfrids, Christoffer Strandberg i Mikko Silvennoinen. O tym, która propozycja pojedzie do Tel Awiwu zadecydują widzowie i międzynarodowe jury. Ostatnią piosenkę konkursową poznamy 22 lutego. Darude w wywiadzie dla YLE podkreśla, że wspólną cechą piosenek jest temat odwagi wobec wyzwań oraz miłości do drugiej osoby.

Źródło: YLE, Hufvudstadsbladet