Właśnie została zaprezentowana pierwsza propozycja Darude i Sebastiana Rejmana, która weźmie udział w Uuden Musiikin Kilpailu 2019. Pierwszy utwór to „Release Me”. 

Z piosenką można się zapoznać TUTAJ.

Autorami propozycji obok Darude są Jaakko ManninenBrandy Burnette. Za produkcję odpowiada natomiast Petri Olando. Jaakko Manninen brał udział w selekcjach do Eurowizji w 2007 jako część grupy Beats & Styles („See the signs”). Warto wspomnieć, że ta formacja pojawiła się również podczas festiwalu w Sopocie, w 2005 i 2008 roku.

„Release me” opowiada o prośbie rodzica, który jest z dala od rodzinnego domu, aby los odpuścił mu wszystkie niesprawiedliwości. Mimo, że Darude ma udane życie rodzinne i jego bliscy są częstymi gośćmi podczas jego koncertów, to wciąż ma poczucie winy oraz odczuwa konflikt jak jest pomiędzy rolą ojca i artysty. Do tematu piosenki nawiązuje teledysk, który można znaleźć pod powyższym linkiem.

Finlandia: Hard Trance Hallelujah! Reakcje po ogłoszeniu Darude

Fińską piosenkę poznamy 2 marca podczas Uuden Musiikin Kilapilu. W tym roku selekcje odbędą się w mieście Turku w przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat kiedy UMK gościło w Metro Areenie w Espoo. Areną zmagań będzie hala Logomo. Selekcje poprowadzi trio Krista Siegfrids, Christoffer Strandberg i Mikko Silvennoinen.O tym, która propozycja pojedzie do Tel Awiwu zadecydują widzowie i międzynarodowe jury. Natomiast dwie pozostałe piosenki konkursowe poznamy 15 i 22 lutego. Darude w wywiadzie dla YLE podkreśla, że wspólną cechą piosenek jest temat odwagi wobec wyzwań oraz miłości do drugiej osoby.

Źródło: YLE 

3 KOMENTARZE