Dzisiaj wieczorem miała mieć miejsce premiera ostatniej propozycji Saary Aalto – Queens. Niestety piosenka została wcześniej opublikowana przez brytyjski tabloid – The Sun. Tym samym, poznaliśmy już wszystkie propozycje z Uuden Musiikin Kilpailu 2018.

Kim jest Saara Aalto? (TUTAJ)

Zapoznaj się z pozostałymi dwoma propozycjami Monsters (TUTAJ) i Domino (TUTAJ).

Reprezentantka Finlandii – Saara Aalto przedstawia Queens jako dalszy ciąg No Fear (UMK 2016). Podczas gdy ten drugi utwór miał inspirować do rozliczenia ze swoimi strachami, w Queens Saara zachęca do budowania nowej, lepszej rzeczywistości. Rzeczywistości, w której każdy czuje się dobrze ze sobą i tym jak kieruje swoim życiem. Wokalistka porównuje to do swojej historii związanej przeprowadzką do Londynu i rozpoczęciem życia od nowa. Dla wokalistki był to trudny, ale inspirujący rok. Dlatego Aalto traktuje udział w Eurowizji jako idealne podsumowanie tej zmiany.

Przed samą premierą utworu, wokalistka podzieliła się z fanami królowymi, które inspirują ją w życiu, a są to: Kleopatra, Michelle Obama, Diana Spencer, Oprah Winfrey, Dana International (Izrael, ESC 1998 & 2011) oraz jej matka i narzeczona Meri Sopanen.

 

Piosenka powstała w Londynie, w styczniu 2017. Pomysł na melodię zrodził się w studiu nagraniowym, kiedy Aalto eksperymentowała grając na fortepianie. Autorami Queens (oprócz samej wokalistki) są  Tom Aspaul, Farley Arvidsson oraz Charlie Walsh. Tom Aspaul to brytyjski producent, który współpracował m.in. z Kylie Minogue, Little Boots czy AlunaGeorge. Producentem utworu jest Arto Ruotsala, który odpowiadał za utwór Arrows w wykonaniu młodej wokalistki Alvy (UMK 2017).

Mimo, że Saara Aalto uważa, że ten utwór nie jest najbardziej kompetytywny z trzech propozycji w UMK, to zdaje sobie sprawę, że ta piosenka niesie za sobą sporo radości.

Wybór piosenki dla Saary Aalto odbędzie się 3 marca w Espoo Metro Areena. O tym, która piosenka wygra zdecydują widzowie oraz międzynarodowe jury. Gościem specjalnym będzie brytyjska wokalistka Mel C.

Źródło: YLE, discogs; Foto: YLE