Zobacz pierwsze reakcje naszych redaktorów na francuski utwór The Best in Me, który Tom Leeb wykona podczas Eurowizji 2020 w Rotterdamie! Jak podoba nam się kompozycja i jakie szanse dajemy temu utworowi? Obejrzyj już teraz! 

W tym roku Francja zrezygnowała z dotychczasowego formatu preselekcji Destination Eurovision, a Tom Leeb został wybrany wewnętrznie. Tom Leeb to syn znanego i lubianego aktora komediowego Michela Leeba i dziennikarki Beatrice Malicet. Urodzony w Paryżu w 1989 roku muzyk uczył się śpiewu i gry na gitarze w Nowym Jorku. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki na scenie. W 2019 roku wydał pierwszy album studyjny pt. Recollection, w którym słychać inspirację muzyką folkową. Płytę promował singlem Are We Too Late, który cieszy się popularnością na YouTube.

Tom Leeb reprezentantem Francji!

Eurowizja 2020: co wiemy?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 1214 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan SmitChantal Janzen oraz Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up! Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji  natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.