Czy Alma będzie w stanie powtórzyć sukces Amira, za którego pomocą Francja pierwszy raz od 8 lat uplasowała się w top 10 eurowizyjnej stawki konkursowej? W jaki sposób wokalistka przygotowuje się do wyjazdu na Ukraine?

Decyzję o tym, że nieznana szerokiej publiczności wokalistka będzie reprezentować w tym roku Francję, podjęto za zamkniętymi drzwiami stacji France 2. Szefom telewizji zostało zaprezentowanych dziesięciu artystów, spośród których Alma okazała się bezkonkurencyjna. Utwór Requiem okazał się dobrym wyborem, bowiem kompozycja zagościła na wielu listach przebojów we Francji, w Belgii, Szwajcarii oraz Luksemburgu. Artystka w celu promocji zarówno swojego eurowizyjnego utworu, jak i samego Konkursu Piosenki Eurowizji wystąpiła do tej pory w 14 stacjach telewizyjnych i udzieliła ponad 100 wywiadów. Ponadto wokalistka wzięła udział w niemal wszystkich koncertach promujących Eurowizję – m.in. w Londynie oraz w Amsterdamie.

Dla Almy udział w tak wielkim wydarzeniu jest wielkim wyzwaniem – sama wielokrotnie w wywiadach podkreśla, że nie ma zbyt dużego doświadczenia scenicznego, przez co codziennie chodzi na lekcje śpiewu oraz na zajęcia ze specjalistami, którzy pomagają jej odpowiednio zapanować nad stresem i tremą. Dla wokalistki najważniejsze jest to, aby godnie reprezentować Francję podczas gali finałowej konkursu. Zainteresowana przyznaje, że zeszłoroczne 6. miejsce Amira stanowi dla niej ogromną motywację, która może poprowadzić kraj nad Sekwaną w tym roku do zwycięstwa?

Z ciekawostek warto dodać, że rok rocznie Francja boryka się z problemem wagi języka – większość dziennikarzy muzycznych ocenia, że – dla dobra kraju – francuski reprezentant powinien mieć w swoim utworze angielską zwrotkę lub refren, co z pewnością przyczyniłoby się do większej popularności utworu wśród Europejczyków. Zarówno szef delegacji, jak również przedstawiciele publicznego nadawcy przychylili się do prośby Almy oraz wielu cenionych muzycznych autorytetów, przez co – podobnie jak w zeszłym roku – w utworze Requiem usłyszymy również język angielski.

W kwietniu Alma wraz z przedstawicielami stacji France 2 ugościli organizatorów tegorocznej Eurowizji w celu nakręcenia tegorocznej pocztówki. Nagrania odbyły się w Paryżu i trwały 2 dni. W międzyczasie artystka kończyła ostateczne nagrania swoich niemal w pełni autorskich utworów, które znajdą się na debiutanckiej płycie. Album pt. Ma peau aime bedzie miał premierę 5 maja, czyli dzień przed wylotem francuskiej delegacji na Ukrainę.

Francuzka podkreśla, że jej występ będzie skromny, dzięki czemu przekaz utworu dla każdego odbiory będzie zrozumiały. Jak ocenią to jurorzy oraz europejska publiczność? O tym przekonamy się podczas finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się 13 maja.

Źródło: eurovision.fr, eurovision.tv, lemonde.fr, francemusique.fr, universalmusic.fr

Zdjęcie: eurovision.tv

1 KOMENTARZ

  1. Francja ma w tym roku szansę na wyjątkowo dobrą pozycję w finale. Nie zdziwi mnie ewentualna wygrana i Eurowizja 2018 w Paryżu. A propos ! Powinno się zlikwidować instytucję „big 5” dla dobra samych jej członków, w których szeroko pojętym interesie jest dwukrotny występ sceniczny (półfinał i finał). Nie od dziś wiadomo, że piosenka wygrywająca dany półfinał – zwycięża później w finale.